Matijas Suarez (©AFP)

River okrenuo gradskog rivala: Alvarez posti, ali je raspucan tandem Fernandez-Suarez (VIDEO)

Vreme čitanja: 3min | pon. 18.04.22. | 04:23

Liga kup Argentine: Milioneri pobedili Banfild u gostima sa 2:1 i zadržali priključak za vodećim Rasingom

Šampion Argentine igra Liga kup ove godine s pola snaga. Marselo Galjardo dozira svoje Milionere, tempira formu za naredni mesec i plej-of i napad na trofej koji nedostaje u krcatim vitrinama na Monumentalu. River Plejt je pobedio gradskog rival Banfild sa 2:1 u 10. kolu i zadržao priključak za vodećim timom u Grupu A, Rasingom iz Aveljanede.

Najavio je Galjardo da će malo da „promeša“ tim na stadionu Florencio Sola, ali je cilj ostvaren – upisana su tri boda. Mladi Hulijan Alvarez je u golgeterskoj krizi, kao da je mislima već na Etihadu u dresu Mančester Sitija (Građani ga zimsu kupili). Ima trofejni stručnjak veliki broj kvalitetnih igrača, a u poslednje vreme blista tandem Enco Fernandez – Matijas Suarez.

Vodio je Banfild od 24. minuta golom Amosa Peralesa. Kiks je napravio iskusni čuvar mreže Milionera Franko Armani. Ispustio je loptu, a krilnom napadaču zeleno-belih nije bilo teško da sa desetak metara gurne u nebranjenu mrežu.

Sreda, 23.55: (4,30) Taljeres (3,40) River Plejt (1,80)

U nastavku druga priča. Ostavio je Galjardo Alvareza ceo meč na klupi, dao šansu iskusnom Brajanu Romeru da počne od starta. Najbolji fudbaler Rivera ove godine je mladi vezista Enco Fernandez. Dobrim igrama je skrenuo pažnju najboljih evopskih klubova. Spekuliše se da su Mančester Siti i Real zainteresovani za usluge radilice na sredini terena. On je u 54. minutu sigurno izveo jedanesterac i izjednačio.

Gol je dao krila gostima. Ređali se se šanse pred golom Banfilda, au 66. minutu rezultat je preokrenuo sve bolji Matijas Suarez. Posle odličnog pasa Galjardovog džokera ove godine, povratnika iz Kine, Huana Kintera, napadač šampiona Argentine je levom nogom postigao gol. Imao je i sreće, lopta se od prečke odbila u mrežu domaćina. Bio je to njegov treći pogodak u poslednje četiri utakmice.

Meč je praktično bio rešen u 79. minut. Fubdaler domaćeg tima Lolo je dobio dva žuta kartona, morao je u svlačionicu, a sa desetoricom na terenu Banfild nije imao šta traži protiv najbolje ekipa u Argentini.

Bila je ovo treća vezana pobeda za River koji je sve bliži da obezbedi četvrtfinale plej-ofa i osvoji prvi pehar u ovom takmičenju. Podsetimo, ovo je treće izdanje takmičenje iz koga šampion ide direktno u Kopa Libertadores. Prva dva osvajača pehara bili su Boka Juniors i Kolon.