Tami Ejbraham i Nikolo Zaniolo (©Reuters)

Roma 30 puta tukla ka golu Specije, Ejbraham pogodio za pobedu u 98. iz penala (VIDEO)

Vreme čitanja: 3min | ned. 27.02.22. | 20:23

Vučica upisala prvi trijumf u februaru - 1:0

Flertovala je Roma sa četvrtim uzastopnim remijem u Seriji A, bio je Žoze Murinjo blizu da se loše provede. Romin brod odavno je izgubio kompas, plove Rimljani u neodređenom pravcu, ali ovoga puta nisu se nasukali. Šutirala je Vučica 30 puta ka golu Specije - pogodila je iz 31. puta. Slomio je Tami Ejbraham otpor Specije iz penala u 98. minutu - 1:0 (0:0).

Lude utakmice igra Roma ove sezone, zabava je zagarantovana sa Murinjom i njegovim timom. Ne može da prođe bez drame u "malim" utakmicama. U derbijima se zna - Roma nema šta da traži. Neretko je "reš pečena" u prvom poluvremenu, ali sa svima ostalima je spektakl.

Spasavali su Rimljani živu glavu na gostovanju Sasuolu, stigli su do boda u 94. minutu. Nadokandila je Roma dva gola zaostatka protiv Verone - drugi pao u samoj završnici - a Specija je osvojena pred poslednji sudijski zvižduk. Za dlaku je Vučica izbegla novi remi, obojila je crni februar drugačijim tonovima. Ipak neće proći mesec bez Rominog trijumfa.

Ima dana kada ništa ne polazi za rukom, bio je ovo taj dan do pogotka Tamija Ejbrahama. Na sve načine Roma je pokušavala da "otvori" Speciju, ništa nije prolazilo. Ali, jedan nesmotren start sve je promenio. Đulio Mađiore "zakopao" je Speciju. Pregledao je situaciju sudija Fabri, pokazao je na belu tačku, a Ejbraham je doneo olakšanje Žozeu Murinju. Malo je nedostajalo da i taj šut skine Ivan Provedel.

Romi sve do penala ni igrač više, koga je imala čitavo drugo poluvreme, nije previše značio. Jesu Rimjani bili nadmoćni, jesu držali loptu u nogama i granatirali Speciju, ali ih je mučila stara boljka - realizacija. U nekoliko navrata tražili su igrači Rome penal - Karsdorp koji minut pre gola odluke - dobili su ga u poslednji čas. Na taj način izbegla je Roma završetak meseca bez trijumfa, pošto je Vučica pored tri remija u februara upisala i poraz od Intera u četvrtfinalu Kupa Italije.

Tami Ejbraham dokazao je da je jedan od retkih, ako ne i jedini igrač Rimljana, koji ima kvalitet da bude deo evropskog tima. Ne okrene li se nešto srastično u Romi, veliko je pitanje hoće li se naći pod svetlima evropske pozornice. Već duže vreme svaki meč Vučice je patnja za navijače.