©Reuters

Salernitana ne gubi, ali ni ne pobeđuje: Bolonja dva puta jurila zaostatak pa odnela Bod iz Salerna

Vreme čitanja: 2min | sub. 18.03.23. | 20:02

Domaćin oba puta posle vodećeg gola brzo kapitulirao (2:2)

Pobeda nad Moncom (3:0) kojoj se malo ko nadao, pa remi protiv Sampdorije (0:0) pre kojeg su im unapred upisana tri boda. Bod osvojen protiv Milana (1:1), pa još jedan u susreu sa Bolonjom protiv koje je dva puta vodila (2:2). To su rezultati u prethodnih mesec dana Salernitane koja je od poraza protiv Lacija (0:2) osvojila niz dragocenih bodova u borbi za opstanak, ali i potvrdila da je daleko od kontinuiteta.

Iako je očigledno da je iznad nivoa pratilaca ekipa Paola Souze u velikom je problemu da uhvati željeni ritam i amortizuje oscilacije, a potvrdu toga doneo je susret sa bolonjom u kojem je domaćin dva puta sticao prednost i oba puta je ispuštao posle samo nekoliko minuta.

Već u 7. minutu domaćin je načeo mrežu Bolonje preko Lorenca Pirole, mladog defanzivca koji je bio najviši u skoku posle kornera i tako zabeležio prvenac u Seriji A. Odgovor gostiju čekao se samo četiri minuta,a režiro ga je Luis Ferguuson koji je glavom prosledio u mrežu centaršut Kirjakopulosa sa levog krila.

Početak spuštenog garda najavljivao je više uzbuđenja u nastavku, ali je rezultat ostao nepromenjen sve do 64. bomita i gola Dije. Ponovo je Salernitana povela posle kornera, ovaj put posle konfuzije u kaznenom prostoru rivala koju je iskoristio Senegalac i stigao do desetog gola u prvenstvu ove sezone.

Večerašnjim oružjem rivala, devet minuta kasnije uzvratili su izabranici Tijaga Mote, te je Likojanis nadskočivši čuvare stigao do lopte posle kornera i pogotkom za 2:2 postavio konačan rezultat.

Iako je slađi bod završio na strani gostiju, večerašnjim remijem Salernitana je stigla do šestog boda u poslednja četiri kola i tako se sada odaljila od opasne zone na već značajno odstojanje jer ima osam bodova niše od Verone koja zauzima 18. poziciju.