U formi: Luka Jović

Samo su Mesi i Mbape bolji od Jovića

Vreme čitanja: 2min | uto. 26.02.19. | 16:50

Bild analizirao napadače u ligama petice s posebnim akcentom na Srbina

U Nemačkoj, Luka Jović (21) je vodeći strelac Bundeslige sa 15 golova, a uskoro ga treba očekivati i na vrhu Evrope.

Napadač Ajntrahta je trenutno treći u ligama petice kada je reč o golovima iz igre (dakle bez penala) i postigao ih je 21 uz sedam asistencija.

Ispred njega su samo napadač PSŽ-a Kilijan Mbape (26/14) i superzvezda Barselone Lionel Mesi (30/18).
"Već sam rekao prošlog leta da je Luka top fudbaler i nisam pogrešio.​ Ukoliko nastavi da se pravilno razvija, Luka može da postane veliki igrač ", napominje trener Ajntrahta Adi Huter.

Najbolji primer: Nedeljna utakmica u Hanoveru.

Srbin je u prvom poluvremenu propustio nekoliko šansi, a najbolju posle samo četiri minuta kada je probao da lobuje golmana Ezera, umesto da doda Anteu Rebiću koji je bio slobodan s njegove desne strane.
"Ume Luka da rešava takve situacije mnogo bolje", svestan je trener Huter.

Prilikom odlaska u svlačionicu na pauzu, trener ga je zagrlio, savetovao i razbudio, a kao rezultat videli smo u drugom poluvremenu Lukin gol i dve asistencije - za Rebića i Kostića.

Posle pogotka za 2:0 čak je i pogledao u trenera poručujući mu očima da je kritika urodila plodom.
"Mnogi bi psihički pali već na poluvremenu posle toliko promašenih prilika, ali je Luka pokazao pravu reakciju. Tek mu je 21 godina, ali vrlo, vrlo dobro podnosi kritike. Mnoge stvari izvodi brzo i to je dokaz da je uprkos mladosti sazreo kao fudbaler", zaključio je Adi Huter.

Dileme nema, ako ovako nastavi uskoro bi Luka Jović mogao da bude i najbolji u Evropi, ne samo u Nemačkoj. Svetski, a naš...