(©Reuters)

San Lorenco ponovo ostavio kosti na Groblju slonova (VIDEO)

Vreme čitanja: 2min | uto. 23.02.21. | 03:06

Kolon slavio 2:0

Stadion Kolona iz Santa Fea (Brigadni General Estanislao Lopez) ponovo je opravdao svoj nadimak - Groblje slonova. U drugom kolu Liga kupa kosti je na tom stadionu još jednom ostavio argentinski velikan San Lorenco (2:0). Deset svetskih klupskih prvaka na tom čuvenom travnjaku Kolon je bacao na kolena: Santos, Olimpiju, Penjarol, Boku juniors, River Plejt, Independijente, Sao Paulo, Estudijantes, Velez. Brojka se povećava ako dodamo samo osvajače Kopa Libertadores, bez svetske krune (Argentinos Juniorsi, Atletiko Mineiro), pa zašto ne bi pao i današnji San Lorenco?

Momci Dijega Dabove imali su više od igre, veći posed, opasnije akcije i šanse, međutim ponovo su omanuli na čuvenom stadionu. Poslednji put Gavranovi su slavili na Groblju slonova pre pet godina. Noćas su bili blagi favoriti, činilo se da bi mogli da prekinu post, pa opet - ćorak.

Prvi gol domaći su postigli u 67. minutu preko Aleksisa Kastra, a konačan rezultat postavio je Tomas Sandoval u šestom minutu sudijske nadoknade, kada su fudbaleri San Lorence svim silama bili krenuli u napad.

Veliki kiks tom prilikom napravio je golman gostiju...