Jirži Pavlenka (©AFP)

Sandhauzen osvojio zlata vredan bod na Vezeru i zakuvao trku za plasman u Bundesligu (VIDEO)

Vreme čitanja: 2min | ned. 03.04.22. | 15:51

Kiks lidera Cvajte Verdera i to na svom stadionu

Turbulentno je Verder počeo sezonu, ali je uhvatio zalet početkom decembra i nanizao 10 utakmica bez poraza i devet trijumfa u tom nizu. Sapleo se sredinom marta, Hajdenhajm mu je skinuo oreol nepobedivosti, a četa Olija Vernera je ponovo kiksnula. Nije uspela da dobije Sandhauzen na svom stadionu, čak je i gubila do 73. minuta, ali je na kraju došla do boda - 1:1.

Verder je ostaje na čelu i posle 28. kola, ali ima samo bod više od Darmštata i Sankt Paulija, dva od Šalkea. Čeka nas paklena borba za plasman u Bundesligu. Dok kraja je ostalo još šest rundi.

Sandhauzen je sa druge strane osvojio zlata vredan bod. Remizirao je 10. put u sezoni, ali nikad slađe. Ostao je iznad opasne zone sa tri boda više od Dinamo Drezdena, dok su Aue i Ingolštat gotovo sigurni putnici u treći rang.

Dominirao je Verder u prvom poluvremenu. Na odmor otišao bez postignutog gola iako je 68 odsto vremena imao loptu u nogama, uputio 10 šuteva, četiri u okvir gola. Gost nije nijednom šutirao.

Po povratku sa pauze slična situacija. Napadao je domaćin, tražio gol, ali je najpre morao da vadi loptu iz mreže. Previše uzaludnih pasova domaćih igrača na sredini terena i na kraju greška. Gosti su blokirali pokušaj Šmita da promeni stranu, usledila je traljava reakcija zadnje linije tima iz Bremena, Paskal Testrut joj je pobegao, potom majstorski napravio prostor za udarac i rutinski matirao Jiržija Pavlenku za 0:1.

Uspela je Vernerova četa hitro da odgovori. Šmit je poslao pas ka Dukšu, ovaj fantastično šutirao na prvu i tako iznenadio odbranu Sandhauzena, ali i golmana Drevesa - 1:1.

Inicijativa domaće ekipe u finišu, ali nije uspela da stvori novu dovoljno dobro priliku za postizanje pogotka i preokret. Mogli bi fudbaleri Verdera da zažale zbog šansi koje nisu uspeli da iskoriste.

NEMAČKA 2 – 28. KOLO

Dinamo Drezden – Šalke 1:2 (0:1)