Tino Kadevere

Sanjao sam da sam dao dva gola u derbiju (VIDEO)

Vreme čitanja: 2min | ned. 08.11.20. | 23:21

Obistinili se snovi Tina Kadeverea, Lion savladao Sent Etjen posle njegovih golova u drugom poluvremenu - 2:1

"Sanjao sam da sam postigao dva gola u derbiju". To je Tino Kadevere izjavio uza Telefoot u uvertriri večerašnjeg derbija sa Sent Etjenom i snovi su mu se obistinili. Golovima napadača iz Zimbabvea sastav Rudija Garsije je preokrenuo rezultat u drugom poluvremenu stigli do bodova koji su ga doveli do visoke pete pozicije francuske Lige 1 - 2:1 (0:1)

Lion je ostvario i treću pobedu u poslednja četiri kola. Kadevere koji je na teren ušao u 57. minutu, a onda za 17 minuta postigao dva odlična gola za domaći tim. Ali koliko je on bio junak toliko je i Denis Bunaga bio tragičar Sent Etjena, s obzirom da je promašio jedanaesterac za izjednačenje u 88. minutu.

Doduše, Sent Etjen je prilično srećno dođao do vođstva u 40. minutu utakmice. Upravo je Buanga probio po levoj strani, a onda iz mrtvog ugla pokušao da vrati loptu u peterac. Antoni Lopez se odvojio od linije, a onda je mu je preostalo samo da sprovede loptu u sopstvenu mrežu.

Rudi Garsija je u drugom poluvremenu pokušao da razdrma ekipu trostrukom izmenom, pa su se na terenu u 57. minutu našli Tijago Mendes, Lukas Paketa i Kadevere. Napadač iz Zimbabvea je bio izuzetno nadahnut, osam minuta kasnije je centaršut Kornea petom prosledio u protivničku mrežu, dok je u 74. minutu sjajno probio po levom boku, ušao u kazneni prostor gostiju iskosa sa leve strane, a onda iskoristio to što se Žesi Mulen odaljio od gol-linije, pa je poslao loptu u nebranjeni deo mreže.

Lion je i to sigurno umalo uspeo da prokocka, pošto je rezervista Žan Lukas igrao rukom u svom kaznenom prostoru u 88. minutu. Buanga je samouvereno stavio loptu na belu tačku, ali je šutirao pored gola, pa je Sent Etjen vezao i šesti prvenstveni poraz u nizu.

FRANCUSKA 1 – 10. KOLO

Strazbur – Marselj 0:1 (0:0)