©Reuters

Sasuolo iz penala nastavio pobedničku seriju

Vreme čitanja: 1min | pet. 17.03.23. | 20:15

Specija posle velike pobede nad Interom poklekla u Ređo Emiliji 1:0

Pobednička serija Sasuola dobilaje četvrtu epizodu, a posle Lečea, Kremonezea i Rome pred zeleno-crnima poklekli i fudbaleri Specije (1:0).

Gol Domenika Berardija iz penala u 71. minutu ispostavio se kao dovoljan da domaćin stigne do celog plena i tako nastavi da održava nadu u evropsku vizu koja je izgledala kao nedostižni san pre samo nekoliko nedelja.

Uspeo je domaćin da nastavi sada već impresivnu seriju koja je počela posle poraza od Napolija, te je uz utakmicu više prišao šestoplasiranoj Atalanti na šest bodova.

Trenutak odluke viđen je u 71. minutu kada je Berardi iz penala potvrdio da je u dobroj formi ovog proleća. Napadač Sasuola petim golom u aktuelnoj kalendarskoj godinio kaznio je igranje rukom Kevina Amijana i potpisao desetu ovosezonsku pobedu.

Trijumfom u Ređo Emiliji ekipa Alesija Dionisija je očuvala poziciju u gornjem delu tabele, ali istovremeno vratila u realnost Speciju koja je pobedom nad Interom napravila važan korak u borbi za opstanak i potom se, večerašnjim porazom, vratila u situaciju da se osvrće ka Veroni koja zauzima18. mesto.