Šeici digli ruke od Nejmara: Draži mu je Pariz nego PSŽ
Vreme čitanja: 4min | sub. 09.04.22. | 09:23
Posle uloženih više od 500.000.000 evra, u Kataru rešili da precrtaju Nejmara
Tri titule prvaka Francuske, tri nacionalna kupa, dva Liga kupa i Superkupa, premalo je za ono što se očekivalo da će svojim dolaskom Nejmar doneti Pari Sen Žermenu. Pritom, Brazilac je za pet godina u klubu odigrao 138 utakmica, pedesetak manje nego za četiri godine u Barseloni.
Odavno deluje da Nejmarov odnos prema Parižanima nije profesionalan - često ne igra zbog povreda, ali se istovremeno provodi van terena - a čini se da su na Parku prinčeva rešili da obrnu list.
Izabrane vesti
Po pisanju Lekipa, vlasnicima pariskog kluba prekipelo je zbog ponašanja fudbalera u kog su računajući obeštećenje Barseloni, platu i bonuse uložili preko 500.000.000 evra, te su rešili da jednostavno dignu ruke od njega. Pored željenog trofeja Lige šampiona, razlog za dovođenje Nejmara bila je želja bogatih šeika iz Katara da ga iskoriste u svrhe promocije Svetskog prvenstva koje će naredne zime biti održano u toj zemlji, međuim, ponašanje Brazilca i njegova nezainteresovanost za fudbal stvorili su kontraefekat.
21.00: (9,00) Klermon (5,60) Pari Sen Žermen (1,35)
Ne ide vlasinicima Pari Sen Žermena nikako u prilog to što su navijači kluba ušli u otvoren sukob sa prvim zvezdama ekipe, Nejmarom i Mesijem, s tim da Argentinac ima opravdanje u činjenici da se još nije u potpunosti adaptirao na novu sredinu posle 20 godina provedenih u Barseloni.
Za Brazilca je mnogo teže naći opravdanje kada se istovremeno dok ne igra zbog navodnih povreda na društvenim mrežama mogu videti snimci tokom kojih maksimalno uživa u provodu van terena.
"Draži mu je Pariz nego PSŽ", piše Lekip aludirajući na bogat noćni život francuske prestonice i ističe da se u Kataru osećaju prevareno zbog svega što Nejmar (ne)radi od kada je stigao iz Barselone.
Stoga, sva pažnja bogatih šeika usmerena je na Kilijana Mbapea i njegovo zadržavanje u Parizu uprkos pozivu Real Madrida, Što se tiče Brazilca, njemu su izlazna vrata otvorena, ali teško da će kroz njih proći ovog leta. Enormna primanja koja Nejmar ima u PSŽ-u (36.000.000 evra godišnje) može da isprati jedino Njukasl koji je dolaskom vlasnika iz Saudijske Arabije postao najbogatiji klub na svetu, ali teško je zamisliti ga u gradiću radničke klase na severu Engleske i ekipi koja se trenutno na tabeli Premijer lige nalazi bliže zoni ispadanja nego igranju u Evropi.
Nejmarov ugovor sa Svecima, ipak, traje do leta 2025. i mnogo su veće šanse da će ga odraditi do kraja, nego - po navodima Lekipa - evropsku karijeru završiti negde drugo. Sigurno bi on voleo da se to dogodi u Barseloni, ali Katalonci uveliko rade na rekonstrukciji i podmlađivanju tima u kom ne deluje da ima mesta za 30-godišnjeg napadača koji je u Francuskoj igrao skoro pa rekreativno. Pritom, pitanje je kako bi ga navijači dočekali zbog odluke da zarad novca i želje da izađe iz Mesijeve senke ode u PSŽ.
Nije tajna da je Nejmar - veliki majstor fudbala, ali kako stvari stoje i još veći neradnik - nezadovoljan u Parizu. Još pre nekoliko godina pričao je da bi se rado vratio u Barselonu, a želju za odlaskom dodatno pojačava sukob sa navijačima francuskog kluba. Ni javnost mu nije naklonjena, pa je posle golova Lorijenu (dva u pobedi 5:1) porukom na društvenim mrežama odogovorio novinaru RMC Sporta, Danijelu Riolu koji je pisao da Brazilac u poslednje vreme jedva i da trenira, a na treninge dolazi u očajnom stanju koje se graniči sa pijanstvom.
"Bio sam pijan, zato mi je ovo uspelo. Tako kažu", napisao je Nejmar na Instagramu uz video gola posle sjajnog driblinga.
Novu priliku za atraktivne driblinge i još neki gol brazilski napadač imaće većeras protiv Klermona u gostima, ali teško da će mu dobra izdanja u mečevima francuskog prvenstva pomoći da ponovo pridobije katarske šeike na svoju stranu. Za to je neophodna bila eliminacija Real Madrida u osmini finala Lige šampiona.

LIGA 1 – 31. KOLO
Petak
Lorijan - Sent Etjen 6:2 (2:2)
/Mofi 42, Kone 45+1, 65, Le Fi 61, 87, Boisgard 89 - Buanga 4, Nordin 22/
Subota
17.00: (4,70) Rems (3,50) Ren (1,90)
21.00: (9,00) Klermon (5,60) Pari Sen Žermen (1,35)
Nedelja
13.00: (2,05) Bordo (3,50) Mec (3,90)
15.00: (3,50) Anže (3,00) Lil (2,30)
15.00: (2,60) Brest (3,05) Nant (3,15)
15.00: (1,37) Monako (5,10) Troa (10,0)
17.05: (2,45) Lans (3,30) Nica (3,15)
19.00: (2,55) Strazbur (3,30) Olimpik Lion (3,00)
21.00: (1,53) Olimpik Marselj (4,20) Monpelje (7,25)
***Kvote su podložne promenama
tagovi
Obaveštavaj me
PSŽ







