Navijači Botafoga (©Reuters)

Senzacionalni lider u zemlji fudbala se ne šali, hita ka kruni (VIDEO)

Vreme čitanja: 2min | ned. 16.07.23. | 03:51

Brazil 1: Botafogo će i posle 15 kola da ima dvocifrenu prednost u odnosu na najbliže konkurente. U Riju pao Bragantino sa 2:0. Mreža lidera pred svojim navijačima i dalje se nije zatresla

Nije ni polovina šampionata Brazila (15 kola), ali na pragu smo primopredaje krune, rušenje Palmeirasa i uspostavljanja novog poretka u zemlji fudbala. Botafogo više nije iznenađenje, nije čudo, on hita ka tituli u Brazileirau. I posle ovog kola prednost crno-belih iz Rija biće i dalje dvocifrena u odnosu na najbliže rivale, Flamengo i Gremio.

U prvom meču 15. kola Serije A, Botafogo je rutinski dobio Bragantino sa 2:0 i sada ima čak 13 bodova više od gradskog rivala i ekipe iz Porto Alegrea. Na šestom meču na svom stadionu Nilton Santos mreža golmana Lukasa Perija se nije zatresla.

Botafogo je prethodnih godina bio „jo-jo“ tim, na granici između prvog i drugog ranga, a sada je na pomolu treće titula šampiona Brazila, a prve u ovom milenijumu (poslednji put je bio prvak 1995. godine). Ovog puta nije u prvom planu bio sjajni napadač Tikinjo Soares, prva zvezda tima, nekadašnji napadač Porta i Olimpijakosa, nego su u nastavku pogotke za lidera delo Karlosa Eduarda i Argentinca Leonel di Plasida.

Već na startu drugog poluvremena mrežu gostiju iz Braganse načeo je Karlos Eduardo. Posle duge lopte, jedan odbrambeni igrač gostiju je pogrešio, stigao ju je Če Če, uposlio napadača kome nije bilo teško da donese prednost domaćinu.

21.00: (2,80) Fluminense (3,30) Flamengo (2,55)

Argentinac Di Plasido je najlepšim potezom na meču u 60. minutu, snažnim udarcem iskosa s desne strane, duplirao prednost i rešio pitanje pobednika. Ovo je sedma vezana pobeda za Botafogo u šampionatu Brazila.

Da ekipa iz Rio de Žaneira nije daleko od trona, da je kandidat za titulu, pokazale su i pobede protiv Flamenga, Palmeirasa i Gremija, ekipa iz vrha, i to sve na gostujućim terenima.

BRAZIL 1 – 15. KOLO

Botafogo – Bragantino 1:0 (1:0)

16.00: (1,63) Kruzeiro (3,80) Koritiba (5,70)

21.00: (1,63) Fortaleza (3,60) Kujaba (6,25)

21.00: (1,68) Sao Paulo (3,50) Santos (5,70)

23.30: (1,63) Atletiko (3,60) Paranaense Baija (5,70)

23.30: (2,90) Internasional (3,30) Palmeiras (2,55)

01.30 (4,20) Gojas (3,35) Atletiko Mineiro (1,95)