Serija nepobedivosti Radničkog iz Sremske Mitrovice trajala od Partizana, Vršac je srušio

Vreme čitanja: 2min | pet. 24.02.23. | 17:25

Zimsko pojačanje Nemanja Andrić golovima iz četvrtog i 12. minuta doneo tri boda domaćinu

Posle tri meseca pauze Mozzart Bet Superliga Srbije ponovo je aktuelna, lopta se opet zakotrljala na drugoligaškim terenima, a nastavak, odnosno početak prolećnog dela takmičenja nije prijao ekipi Radničkog iz Sremske Mitrovice.

Čudo su napravili fudbaleri tima iz Vojvodine kada su krajem septembra prošle godine eliminisali Partizan. To je bio zamajac za seriju nepobedivosti što je brojala čak 11 utakmica, pet pobeda i šest remija. Ali svakom nizu kad-tad dođe kraj, a ekipi iz Srema presudio je Vršac u 20. kolu Mozzart Bet Prve lige Srbije - 2:1.

Ambicije sremsko-mitrovčana vezuju se za promociju u Mozzart Bet Superligu Srbije, dok je Vršac ovim trijumfom pokazao da se neće zadovoljiti ničim manjim od plasmana u plej-of. Podsetimo, dva tima iz Prve lige na kraju sezone će se direktno plasirati u elitni rang, dok će se još dva tima u baražu sa superligašima boriti za plasman u najkvalitetnije fudbalsko takmičenje u Srbiji.

Vršac je danas poleteo na krilima zimskog pojačanja Nemanje Andrića. Napadač sa velikim iskustvom igranja u Mađarskoj (Đer i Ujpešt), načeo je goste u četvrtom minutu, a već u 12. duplirao prednost Vrščana. Nije gostujući tim uspeo da se oporavi od golova Andrića, iako je u 52. minutu Krsta Đorđević sa bele tačke prepolovio zaostatak.

Očigledno da Vršac nikako ne leži ekipi iz Mitrovice budući da je od mogućih šest bodova u dve međusobne utakmice sa ovim rivalom, trenutno četvrtoplasirani tim Mozzart Bet Prve lige Srbije osvojio samo bod.