Porto (©Reuters)

Šest kola do kraja Porto na šest koraka ispred Sportinga (VIDEO)

Vreme čitanja: 2min | pon. 04.04.22. | 23:07

Zmajevi lako sa Santa Klarom – 3:0

Prvenstvo Portugalije je ušlo u finiš, a i dalje se nije našao junački sastav koji bi stao na rep Zmajevima.

Šest je kola ostalo do kraja, a Porto i posle večerašnje runde drži rastojanje od šest koraka u odnosu na najbližeg pratioca Sporting. Znala je Santa Klara ove sezone da iznenadi najbolje, da napravi iznenađenje, međutim, na Dragau je lako pala i sklonila se s puta plavo-belima koji tutnje ka tituli prvaka – 2:0.

Za Porto je važno da čuva ovu distancu, jer ga krajem meseca čekaju dve ključne utakmice za trofej: najpre kod kuće sa Sportingom (21.4.), a odmah posle toga u Kamenolomu protiv Brage (24.4.). Ako sačuva šest bodova razlike do tada, moći će u miru i stabilno da uđe u ta dva derbija.

Santa Klara je na Dragao došla sa serijom od pet utakmica bez poraza, mada je tu bila samo jedna pobeda. Niz joj se prekinuo, ali u sigurnoj je zoni sredine tabele, opstanak joj, barem za sada, nije ugrožen, a daleko je od novog izlaska na međunarodnu scenu.

Nisu se gosti sa Azorskih ostrva čak ni loše držali u prvom poluvremenu, znali su da na napad Porta odgovore istom merom, vodila se borba visokog intenziteta, dobrog ritma, a onda je Santa Klara kolabirala u finišu.

Porto je poveo iz slobodnjaka, Vitinja je prevario odbranu gostiju, nije šutirao preko zida nego je gurnuo loptu za Vijeiru, koji je potpuno neometan sa šesnaesterca pogodio mrežu. Samo koji minut kasnije Zmajevi su duplirali prednost ponovo preko Vijeire i stekli su 2:0 na poluvremenu.

Taj rezultat je ostao na snazi do kraja, plavo-beli su rutinski kontrolisali meč, imali su i poništen pogodak u drugom delu, dok je Santa Klari značajno opao moral i čekala je kraj utakmice. U finišu je Zaidu samo uvećao trijumf Porta za konačnih 3:0.

Marko Grujić je ušao u igru u 55. minutu umesto Uribea.