Sevali crveni kartoni: Kolubara slavila u 96. minutu iz penala, Sloga vezala i drugi trijumf

Vreme čitanja: 2min | pon. 05.10.20. | 21:29

Trajal i Radnički upisali drugi uzastopni trijumf u prvenstvu

Lazarevac je još uvek neosvojiva tvrđava. Kolubara je i četvrti uzastopni put od starta sezone slavila kod kuće, sačuvavši po treći put zaredom mrežu na svom terenu. Bolji na zatvaranju devetog kola Rudari su bili od Radničkog - 1:0 (0:0).

Međutim, domaćoj ekipi su dva penala bila potrebna kako bi savladala golmana ekipe iz Sremske Mitrovice, Matiju Šegavca. Prvi je 25-godišnji čuvar mreže odbranio, drugi, koji je došao u šestom minutu nadoknade meča nije uspeo. Precizan je bio Nikola Vasiljević, a svemu je prethodio crveni karton za ekipu Radničkog u 90. minutu.

Kolubara se ovim trijumfom iskupila za poraz od Sloge u prethodnom kolu, dok je Radnički upisao drugi vezani neuspeh minimalnim rezultatom.

U drugom meču u istom terminu, Sloga je slavila na gostovanju Trajalu - 1:0 (0:0). Odlučujući momenat utakmice dogodio se u 81. minutu, kada se Marko Mihajlović najbolje snašao posle kornera u šesnaestercu kruševačke ekipe i iskoristio slabu reakciju domaće odbrane. Kraljevačkoj ekipi je posao bio olakšan u nastavku, pošto je nedugo pre postignutog gola Trajal ostao sa igračem manje zbog crvenog kartona. Na kraju je pocrvenela i Sloga, ali tek u prvom minutu nadoknade, kada je pitanje pobednika praktično bilo rešeno.

Sloga je slavljem u Kruševcu upisala drugi vezani trijumf, dok je Trajal zapao u blagu krizu, pošto mu je ovo bio drugi uzastopni poraz identičnim rezultatom.