Fudbaler Sijetla (© AFP)

Sijetl sačuvao prednost protiv Meksikanaca i zakazao okršaj sa Njujorkom

Vreme čitanja: 1min | pet. 18.03.22. | 04:02

Saundersi su uspeli da sačuvaju prednost iz prvog meča protiv Klub Leona u četvrtfinalu Konkakaf Lige šampiona

Bližimo se samom finišu Lige šampiona Severne Amerike. U poslednjem četvrtfinalnom susretu, Sijetl je sačuvao prednost protiv Klub Leona. Saundersi su imali komotnih 3:0 iz prvog meča, a rutinski posao su odradili u Meksiku na meču koji je okončan nerešenim rezultatom 1:1. Misli se polako okreću ka polufinalu gde Sijetl ide na noge Njujork Sitiju.

Gosti iz Sijetla su poveli u samom finišu prvog poluvremena kada je Montero pogodio. Ako je do tada bilo neke sumnje, tada je u potpunosti otklonjena. Amerikanci su imali ogromnih 4:0, a jedini gol u dvomeču za Klub Leon postigao je Ambriz u 91. minutu meča.

Posle ovakvog razvoja rezultata poznata su i sva četiri tima koja će se boriti za prestižni trofej Konkakaf Lige šampiona.

Zanimljivo da nas čeka meksičko-američko finale. Naime, situacija je tekla tako da u polufinalu igraju, kao što smo napomenuli, Sijetl i Njujork, a drugi polufinalni par čine Kriz Azul i Pumas.

Kruz Azul je savladao Montreal posle dva sjajna meča, dok je Pumas deklasirao Nju Ingland.