Šilja Pešić je sultan turskog fudbala – gol plus asistencija

Vreme čitanja: 2min | sub. 15.01.22. | 15:54

Karagumruk lako slavio protiv Rizea – 2:0

Utakmice prolaze, rivali se menjaju, a Aleksandar Pešić nastavlja golgeterski teror u Turskoj. Ne računajući sezonu u Crvenoj zvezdi, koju je završio sa 25 golova, rođeni Nišlija u dresu Karagumruka igra fudbal života i pomera granice. Do te mere da je srpski napadač trenutno prvi favorit za najboljeg strelca tamošnjeg prvenstva, pošto je još jednim golom stigao do brojke od 12 pogodaka u Superligi. Nova žrtva nesuđenog pojačanja Crvene zvezde bio je Rizespor (2:0), čije je pomogao timu iz Istanbula da krene ka gornjem delu tabele.

Bivši član Tuluza, Atalante i Crvene zvezde bio je na današnjem meču usamljen u špicu Karagumruka, dok su iza njega delovali Fabio Borini, Emre Mor i Lukas Bilja. Bila je to sjajna odluka trenera Altaja Kanela, posebno što je Alčeksandar Pešić bio u sjajnim realacijama sa iskusnim desnim bekom Salihom Dursunom.

Izabrane vesti

Upravo je pomenuti Dursun u 31. minutu asistirao Pešiću za inicijalno vođstvo Karagumruka i 12. gol najboljeg strelca tueskog prvenstva.

Ponovo je Pešić u prepoznatljivom stilu prevario čuvara i spretno reagovao, kao mnogo puta tokom ove sezone. Rize je od tog trenutka špostao ravnopravan rival. Imao je Rize nekoliko prilika, ali ne i rešenje za Aleksandra Pešića. U 75. minutu srpski napadač se revanširao Dursunu za asistenciju i direktnim dodavanjem doprineo konačnom rezultatu – 2:0.

Malo iznenađenje viđeno je u Sivasu. Motivisani domaćin uspeo je da zaostavi lidera iz Trabzona (1:1), i da nadu ostalim konkurentima za najviši plasman.  

TURSKA 1 - 21. KOLO

Petak

Bešiktaš – Gazijantep 1:0 (0:0)

/Batšuaji 67/

Malatija – Geztepe 1:2 (1:1)

/Eškihelač 7 – Emir 15pen, Lorensi 73/

Subota

Adana - Kajzeri 1:1 (1:0)

/Asombalonga 26 - Mane 87/

Karagumruk - Rize 2:0 (1:0)

/Pešić 31, Dursun 75/

Sivas - Trabzon 1:1 (1:1)

/Džejms 20 - Omur 24/

17.00: (3,50) Antalija (3,35) Fenerbahče (2,15)

Nedelja

11.30: (2,60) Altaj (3,30) Alanja (2,70)

14.00: (2,00) Giresun (3,45) Kasimpaša (3,80)

17.00: (3,10) Hataj (3,35) Galatasaraj (2,30)

*** kvote su podložne promenama



tagovi

Aleksandar Pešić

Sledeća vest