Fudbaleri Montereja (Foto: AFP)

Sjajni Monterej slavio i na Idalgu, teško će ga iko skinuti sa vrha (VIDEO)

Vreme čitanja: 2min | pon. 13.03.23. | 04:59

Najbolji strelac ekipe Rohelio Funes Mori nije odigrao ni minut, presudila bomba Kortiza

Velika pobeda Montereja. Savladao je šampiona Aperture Pačuku i to na Migel Idalgo stadionu, bez pomoći najboljeg strelca ekipe Rohelija Funes Morija koji je presedeo čitav meč na klupi za rezervne igrače - 2:1 (1:1).

Devetom pobedom od starta Klausure, sa 28 osvojenih bodova, Monterej je ubedljivo prvi posle 11 odigranih meeva, dok je Pačuka pretrpela treći poraz u poslednje četiri utakmice, te je šesta sa devet bodova manje od današnjeg rivala.

Funes Mori je počeo meč sa klupi, a kada je Marino Hinestroza doneo prednost domaćinu u trećem minutu, nisu stvari delovale ružičasto za goste. Prihvatio je Kolumbijac loptu na ivici kaznenog prostora i efektnim udarcem matirao Estebana Andradu.

Ipak, Monterej je uzvratio vrlo brzo. Već u 17. minutu, sjajna kombinacija Artura Gonzalesa i Hesusa Galjarda, a potonji je posle duplog pasa sjajno šutirao sa ivice kaznenog prostora za 1:1.

Otišlo se s tim rezultatom na odmor, da bi posle samo osam igre nastavku Monterej stigao do preokreta. Luis Romo je ostavio loptu Đordiju Kortizu, ovaj na prvu raspalio po lopti sa oko 20 metara i poslao pravi projektil u mrežu nemoćnog Oskara Ustarija za 2:1 i velika tri boda.