Račić i Soler (©Reuters)

Slepi miševi kljucnuli zrno: Strela Solera za kraj crne serije (VIDEO)

Vreme čitanja: 2min | ned. 10.01.21. | 22:59

Valjadolida stigla kazna za promašaje

Osam utakmica trajalo je lutanje Valensije kroz tunela, bez svetla na vidiku. Padali su Slepi miševi na tabeli od kola do kola, došli su do same ivice ambisa. Imali su isti broj bodova sa najbližim „davljenikom“ Elčeom.

Ali, došao je kraj i tim crnim danima. Makar na neko vreme. Valjadolid je ispao Valensijina srećna luka u kojoj je došla do vazduha, u kojoj je našla to svetlo koje je izvuklo na površinu.

Karlos Soler je odapeo strelu u 76. minutu, koja je potpuno zbunila golmana domaćih Masipa. Neverovatno loša reakcija čuvara mreže Ljubičastih donela je pobedu Slepim miševima – 1:0.

Bila je to solidna utakmica na Hoze Zorilja stadion, na kojoj su oba tima imala sasvim dobre šanse. Pogotovo je Valjadolid pretio u prvom poluvremenu, nekoliko dobrih prilika su imali domaći, pogotovo brzonogi Žota, pogodili su nekoliko puta mrežu Valensije momci u ljubičasto-belim dresovima, ali sa spoljne strane.

Gosti sa Mestalje su bili bolji tim u nastavku meča. Pretili su, napadali, kao da su osećali da bolju šansu za prekid crne serije neće imati u skorije vreme. Korektnu partiju pružio je i Uroš Račić, ubacujući se u ofanzivne akcije tima kada god bi mu se ukazala šansa.

I onda je došao taj 76. minut, momenat odluke, iako ništa nije naslućivalo da se sprema matna zamka Valjadolidu. Niti je to bio brz, niti naročito odlučan napad gostiju, tek lopta je s boka došla do Solera, koji je bio na 18-19 metara od gola, odlučio se na šut, na iznenađenje nespremnog golmana Masipa.

Nisu Valjadolidu uspevali napadi da dođe makar do boda, čak je Valensija u 87. minutu došla do drugog pogotka, koji je poništen zbog minimalnog ofsajda.