©AFP
©AFP

Slotova mašina se mučila 85 minuta, tek iz 31. udarca slomila otpor davljenika (VIDEO)

Vreme čitanja: 2min | ned. 18.02.24. | 19:11

Šampion 'porodio' pobedu protiv RKC Valvajka

Očekivali su goleadu kakvu su videli prošle sezone protiv istog rivala, gledali su porođajne muke. Za razliku od prošle sezone kada je doživeo debakl na popularnom Tiganju (5:1), RKC je ove nedelje u poslednjem meču 22. kola Eredivizije pružio neuporedivo veći otpor Fajenordu, bio čak blizu da sa igračem manje odnese bod iz Roterdama, ali je u samoj završnici meča pod žestokim naletima aktuelnog šampiona Holandije položio oružje pred favorizovanim rivalom - 1:0 (0:0).

Da Mats Vajfer nije slomio bedem rivala u 84. minutu, tim Arnea Slota mogao bi polako da se oprašta od titule. Ovako, sa deset bodova zaostatka u odnosu na lidera PSV, na 12 mečeva do kraja, tim iz Roterdama i dalje može da se nada odbrani titule.

Treću vezanu pobedu u šampionatu Fajenord je u potpunosti zaslužio. Jedini ju je i želeo ove večeri što potvrđuje i odnos u udarcima (32:5 za domaći tim) i posed lopte (76:24). Valja napomenuti da su gostima ruke delimično bile vezane, jer njihov prvi golman Etijen Vesen je zbog igranja rukom izvan kaznenog prostora u 35. minutu isključen, te se u skoro sat vremena igrali sa igračem manje.

Fajenordu, koji je i pre pomenute situacije bio dominanta, isključenje Vesena bilo je znak da još jače krene ka golu rivala. Međutim, nekim čudom RKC je odolevao. Luki Ivanušecu je početkom drugog poluvremena udarac sa gol linije počistio Van den Bujs, a pet minuta kasnije novi pokušaj hrvatskog krila zaustavila je prečka... Menjao je Slot - nije pomagalo. Vreme je prolazilo, tim iz Valvajka odbijao nalete domaćina i činilo se da će uspeti da odnese kući bod, koji bi mu mnogo značio u borbi za opstanak.

Ipak, u 84. minutu, iz tek 31. udarca ka golu, Vajfer je probije branu gostiju. Najviše je skočio pred protivničkim golom i konačno matirao rezervnog golmana davljenika Jeroena Huvena.