Fedor Smolov (©AFP)

Smolov skinuo pritisak sa Jokanovih leđa, Dinamo strepeo do poslednjih deset minuta

Vreme čitanja: 1min | uto. 18.10.22. | 23:16

Pao Rostov u samoj završnici

Dinamo Slaviše Jokanovića polako zaboravlja krizu u kojoj se nalazio do pre samo dve i po sedmice. Posle remija na gostovanju u gradskom derbiju protiv CSKA, Dinamo je vezao i drugu pobedu. Orenburg u prvenstvu, pa večeras Rostov u nacionalnom kupu – 3:1.

Strepeli su Policajci do završnih desetak minuta, a onda se gotovo niotkuda pojavio Fedor Smolov. Prvo asistencijom za pogodak Vjačeslava Gruleva kojim je Dinamo opet poveo, da bi iskusni ruski napadač u 87. minutu iskoristio dobru asistenciju Zaharjana za konačnih 3:1. Vredi napomenuti da je Dinamo u vođstvo stigao pred kraj poluvremena zahvaljujući hicu Denisa Makarova, dok je izjednačenje u 55. minutu doneo Dmitri Poloz sa bele tačke.

Uspon Dinamove forme poklapa se sa dobrim igrama Smolova. Tokom poslednje tri utakmice u svim takmičenjima skupio je po dva gola i asistencije, a Dinamo je ostao neporažen. Doduše, neverovatno zvuči da Jokanovićev sastav već dva puna meseca ne može da sačuva svoju mrežu! Posle minimalca protiv Spartaka kod kuće sredinom avgusta Dinamo je zapao u kontraritam i u svakoj od prethodnih jedanaest utakmica na svim frontovima dozvolio je protivniku bar jedan gol. Neretko dva, pa čak i tri...

Ipak, Dinamo može da predahne jer je posle trijumfa nad Rostovim uspeo da preuzme čelnu poziciju u Grupi C tamošnjeg kupa i u dobroj je poziciji da u narednu fazu ode bez dodatnog razigravanja...