Lazar Rosić (©MN Press)

Šok za Sporting: Lazar Rosić zaustavio najboljeg strelca, a Moreirense najbolji tim lige (VIDEO)

Vreme čitanja: 2min | uto. 06.04.21. | 00:12

Iznenađujuć remi na severu Portugala

Upisao je Sporting 25. utakmicu bez poraza ove sezone u portugalskom prvenstvu, kao i 17. uzastopni meč bez poraza u duelima sa Moreirenseom, ali neće se zeleno-beli zadovoljni vratiti u Lisabon sa severa Portugala. Remi 1:1 nije nešto čemu su se Lavovi nadali. Posebno ne kada se dogodio golom u 90. minutu...

Dvaput je VAR poništio golove Sportingu za 2:0, a onda u slučaju domaćina pokazao da nije bilo ofsajda. Ne može se reći da su izabranici ekipe u kojoj je ceo meč odigrao Lazar Rosić zaslužili poraz, ali jesu većim delom bili u podređenom položaju. Gosti, ipak, nisu bili dovoljno konkretni pa u poslednjih devet kola umesto sa deset bodova prednosti u odnosu na drugoplasirani Porto ulaze sa osam, što i dalje daje nadu plavo-belima.

Uspeo je nekadašnji štoper kragujevačkog i niškog Radničkog, te Vojvodine, da sačuva najboljeg strelca lige, Pedra Gonsalveša na 15 pogodaka, ali ne i Paulinja u 21. minutu. Doduše, to i nije bio njegov zadatak iz akcije u kojoj je Sporting poveo. Napadač Lavova dobio je dve prilike da šutira posle centaršuta sa desne strane. Prvi pokušaj glavom odbranio je Mateus Pasinato, međutim, na popravni nogom Brazilac nije mogao bolje da reaguje.

Kako je vreme odmicalo, delovalo je da zeleno-beli idu ka 21. pobedi u 25 utakmica. Da ne bude tako, pobrinuo se Brazilac Valterson, sjajno plasiravši loptu sa ivice kaznenog u malu mrežu taman kada je počela da teče nadoknada. Dodatnih četiri minuta nije bilo dovoljno gostima za povratak u vođstvo...