Sporting za šest minuta slomio Aruku: Slimani nastavio poteru za Portom

Vreme čitanja: 1min | sub. 05.03.22. | 23:30

Iskusni ofanzivac sa dva pogotka potpisao pobedu (2:0)

Dva remija u prethodna tri prvenstvena duela uz poraz u kupu od Porta uticali su da Sporting sa imperativom pobede uđe u utakmicu na domaćem terenu protiv Aruke, a da tim iz Lisabona opravda ulogu favorita pobrinuo se Islam Slimani strelac dva gola u ranoj fazi drugog poluvremena.

Ažirski napadač koji je bio strelac i u prethodnom kolu u remiju sa Maritimom (1:1) načeo je rivala na kon kornera preciznim udarcem glavom u 46. minutu, a prednost je udvostručio šest minuta kasnije iz kontre u kojoj je hladnokrvno u gol pretočio odlično dodavanje Santosa sa levog krila.

Razultat iz 52. minuta ostao je na snazi do kraja utakmice te su Lavovi stigli do 19. pobede u prvenstvu i prišli na tri boda Portu kojeg tek očekuje utakmica 25. kola.

Sa druge strane, Aruka je 13. porazom ostala na 22 boda i samo dva koraka ispred timova iz zone ispadanja.

PORTUGALIJA 1 – 25. KOLO

Žil Visente - Estoril 0:0

Boavista - Braga 1:1 (0:1)