Stanojev Peking poklekao na samom kraju

Vreme čitanja: 2min | ned. 16.06.19. | 16:40

I ispade da je ubedljivo poražen

Povezao je dobre partije Peking Ženhe Aleksandra Stanojevića, a sa druge strane, Đengsu nije bio u dobroj formi pa je postojala šansa da Peking dođe do iznenađenja na gostovanju. Ipak, to se nije dogodilo. Đengsu je bio mnogo bolji i slavio je s 4:1.

Na poluvremenu je bilo nerešeno, očekivano je Peking pružao dobar otpor, čak je posle prvog primljenog gola stigao i do izjednačenja, ali je u poslednjih 10 minuta domaćin potpuno prelomio.

Najzaslužniji za pobedu Đengsua je italijanski napadač Eder koji je postigao dva gola i to ona prva dva za svoju ekipu što mu je obezbedilo šansu da dođe do trijumfa.

Na kraju je u nadoknadi Đengsu dao dva gola. Prvo je u 91. minutu pogodio Žou Jun, a potom je Gao u šestom minutu nadoknade postavio konačnih 4:1. Ubedljivije nego što je možda bilo realno u odnosu na pokazano, ali domaći tim je tako stigao do 21. boda posle 13 odigranih utakmica.

Stanojevićev Peking se sada nalazi na 14. poziciji, sa 11 osvojenih bodova što je dva više u odnosu na zonu ispadanja gde su Šangaj Šenhua i Tjanđin Tjanhai.

U preostala dva meča u šampionatu Kine, Šenžen je odigrao 0:0 protiv Tjenđin Tede, a poslednjeplasirani Tjenđin Tjanhai je uzeo bod Henanu odigravši 1:1.

KINA 1 - 13. KOLO

Peking Guan - Šangaj Šenhua 2:1 (2:0)
Čungćing - Šandung 1:1 (0:0)
Šangaj SIPG - Guangdžou 0:2 (0:1)

Hebei – Dalijan  1:0 (0:0)