Strašan gol Zakarića, Borac dobio derbi i vratio se u trku za titulu (VIDEO)

Vreme čitanja: 1min | sub. 17.04.21. | 21:52

Na Koševu - 0:2

Veliki derbi šampionata Bosne i Hercegovine pripao je Borcu iz Banjaluke. Srpski tim slavio je sa 2:0 nasred Koševa i tako se u potpunosti vratio u borbu za titulu. Junak velikog trijumfa gostiju je nekadašnji igrač Partizana Goran Zakarić koji je s dva gola trasirao put do celog plena.

Sarajevo uoči ove utakmice imalo pet bodova viška i mnogo bolju psihološku situaciju. Remi je i te kako godio Bordo timu, koji bi tako ostao veliki favorit u šampionskoj trci, međutim Borac je pružio jednu od najboljih partija ove sezone i zasluženo stigao do sedme pobede u nizu.

Jedan od ključnih detalja zbio se u 28. minutu, kada je golman Banjalučana Pavlović "skinuo" zicer Sušiću. Šest minuta kasnije šok za Sarajlije. Goran Zakarić postigao je prvi gol - 0:1.

Kako je meč odmicao domaći su ulazili u sve veću nervozu, dok je Borac bivao sigurniji i sigurniji. Kruna trijumfa Banjalučana bio je taj drugi pogodak Zakarića, svakako jedan od najlepših ove sezone. Vladan Kovačević nije imao nikakvih šansi...

U finišu utakmice Marko Maksimović uspeo je da umrtvi igru i totalno anestezira Sarajlije.