Barselonino slavlje (©Reuters)

Svaka čast za ljubav, ali fudbal je igra moćnih: Salamankino veče iz snova potrajalo 14 minuta

Vreme čitanja: 2min | čet. 18.01.24. | 21:23

Barselona joj onda pokazala ko je ko

Bila je to jedna od onih lepih fudbalskih priča. Kad se direktori napraviše previše pametni i odvedoše klub u bankrot. Da bi se onda navijači okupili oko kluba koji vole i podigli ga iz pepela. Istina, pod sasvim drugim imenom, ali i sa sasvim drugačijim sistemom upravljanja, sa nadom, sa entuzijazmom, čak i sa dobrim rezultatima koji su Unionistas Salamanku doveli iz šeste do treće lige…

Negde su međutim morali da udare u plafon, a to negde ovog puta je bila Barselona. Imao je gradski stadion “Rejna Sofija” tih 14 minuta da se dobrano poraduje pogotku Alvara Gomeza – bio je nekad klinac Valensije u strašnoj generaciji sa Rafom Mirom, Karlosom Solerom, Tonijem Latom, Gonzalom Viljarom i drugima – ali je na kraju morao da stisne ruku boljem. Barsa je slavila sa 3:1 i prošla u četvrtfinale Kupa kralja.

Kad su gosti videli da su navijači Salamanke počeli previše da maštaju, a potpuno su poludeli posle tog vodećeg gola, rešili su da im svu nadu ubiju što je pre moguće. Feran Tomes u 45. minutu, tek da na poluvremenu ne smisle neki plan za odbranu gola, pa onda Žil Kunde i na njegovu asistenciju Alehandro Balde. Svu Barsinu silinu moći domaći su iskusili u tih manje od pola sata igre.

I lepo je to što su se navijači okupili da spasu bar duh, ako ne ime stare Salamanke, lepo je što u tome imaju podršku sugrađanina Visentea Del Boskea ili poznatog glumca Danija Rovire, ali moderan fudbal je biznis za bogate i moćne. A, Barsa trenutno duguje onoliko koliko Unionistas Salamanka, sa istorijom dugom tek 10 godina, verovatno neće da vidi do kraja 21. veka.