Rusija – Švedska (©Reuters)

Švedska objasnila kako se igra protiv Rusije

Vreme čitanja: 1min | čet. 08.10.20. | 20:16

Pobeda Vikinga u Moskvi

Lagano je Rusija u septembru pobedila Srbiju (3:1) i Mađarsku (3:2) u Ligi nacija, ali ima i ona mana koje mogu da je skupo koštaju.

Kako treba igrati protiv Zbornaje pokazala je Švedska, koja je usred Moskve savladala Rusiju, doduše u prijateljskom odmeravanju snaga – 2:1.

Poveli su Vikinzi u 21. minutu preko Aleksandra Isaka, koji je glavom sproveo u mrežu centaršut iz slobodnjaka Sebastijana Larsona. Prednost je duplirao Johanson u 73. minutu uz dosta sreće, jer je lopta posle njegovog udarca sa šesnaesterca zakačila jednog ruskog igrača i promenila smer, te prevarila golmana Džanajeva.

Rusi su poraz ublažili u poslednjem minutu pogotkom Soboleva glavom posle kornera.

Zanimljiv prijateljski meč danas odigrali su Uzbekistan i Iran, a gosti su slavili 2:1.

Iran je poveo golom Serdara Azmuna, fudbalera ruskog Zenita, a izjednačio je Eldar Šomudorov, doskorašnji član Rostova, koji je pre nekoliko dana prešao u Đenovu. Pobedu gostima doneo je iz penala Mehdi Taremi, novi igrač Porta.