Barios (©AFP)

Tabela Premijer lige Rusije na kakvu nismo navikli: Zenit tek osmi

Vreme čitanja: 2min | ned. 06.08.23. | 20:24

Samo četiri boda posle tri kola na kontu petostrukog prvaka Rusije

Dominira Zenit ruskim fudbalom godinama unazad. U poslednjih deset čak sedam puta je bio šampiona, a pet puta uzastopno. Ipak, mogla bi ovo da bude sezona u kojoj će klub iz Sankt Peterburga prepustiti tron nekom drugom. Doduše, s obzirom na to da ruski klubovi nemaju pravo učešća na međunarodnoj sceni, te je takmičarski motiv igrača upitan, neće biti iznenađenje ako dođe do promene šampiona.

Rano je još baviti se prognozama, ali činjenica da posle tri kola Zenit ima četiri boda i da je odigrao dve utakmice zaredom bez pobede budi sumnju u konačan domet ekipe Sergeja Semaka. Nakon što je na startu prvenstva savladan Nižnji 2:0 u gostima, mada uz dosta prolivenog znoja, usledio je remi sa Rostovom (1:1), takođe na strani, a danas i poraz kod kuće od moskovskog Dinama - 2:3.

Iako je domaćin stigao do izjednačenja 2:2 pogotkom Sergejeva u 90. minutu, gosti su uspeli da u šestom minutu nadoknade iskoriste igrača više i preko Gruleva osvoje ceo plen. Prethodno je Barios isključen na intervenciju VAR sobe, samo dva minuta brojčane prednosti bilo je dovoljno Moskovljanima da kazne rivala.

Kolumbijac je napravio prekršaj oštrim startom na Denisa Makarova, što nije promaklo arbitrima, koji su radio-vezom javili kolegi da je Barios zaslužio direktan crveni karton. Bila je to injekcija samopouzdanja za igrače Dinama da bi mogli do prve pobede, pa sada imaju isti broj bodova kao Zenit.

Sa maksimalnim učinkom samo su Spartak iz Moskve i Krasnodar, sa Vladimirom Ivićem na klupi i Mihajlom Banjcem u timu.

Što se tiče Strahinje Erakovića, doskorašnji štoper Crvene zvezde odigrao je svoj prvi ceo meč u dresu Zenita.

RUSIJA 1 - 3. KOLO

Krasnodar - Nižnji Novgorod 1:0 (1:0)