Triling Džeko – Miki – Pedro sve opasniji, Benevento žilav ali i zelen za Romu (VIDEO)

Vreme čitanja: 2min | ned. 18.10.20. | 22:49

Vučica bolja od novajlije u vatrometu golova

Benevento je bio predmet sprdnje u debitantskoj sezoni, naučio je lekciju i vratio se u Seriju A kao mnogo žilaviji i nezgodniji protivnik. Ali je i dalje zelen za top klasu italijanskog fudbala. Inter im je nedavno dao pet komada u otvorenoj utakmici, a uprkos večerašnjoj hrabroj igri, Roma ih je razbila na Olimpiku – 5:2.

Vučica je pružila najbolju partiju od početka sezone uprkos izostancima bitnih igrača poput Smolinga i Zaniola  i na kraju slomila otpor žilavih gostiju koji su duže od sat vremena bili ravnopravan rival.

Počelo je šokantno za Romu pošto je Rodžer Ibanjez skrenuo Kaprarijev štut u sopstvenu mrežu. Alarm se upalio i Roma je zaigrala znatno ozbiljnije. Mhitarjan i Pedro su na muke stavljali odbranu Beneventa da bi iskusni Španac izjednačio na asistenciju Pelegrinija posle pola sata igre. Ubrzo je Džeko servirao potpuni preokret posle šmekerske završnice na dodavanje Mhitarjana.

Triling nekadašnjih premijerligaških fudbalera se sve bolje uklapa i predstavlja najveću snagu Rome. Mhitarjan je do poluvremena i zatresao mrežu, ali je bio u ofsajd poziciji.

Benevento je i na početku drugog poluvremena šokirao domaćina. Tačnije, više ih je šokirao njihov Žordan Veretu koji je napravio glup penal. Lapadulin udarac sa kreča je Mirante odrbanio, ali je italijanski napadač iz odbitka ispravio grešku.

Veretu se iskupio desetak minuta kasnije kada je pogodio iz penala koji je iznudio Pedro posle sjajno istrčane kontre. Meč je prelomio Džeko još jednim golom posle još jedne asistencije Mhitarjana i još jedne ubitačne kontre. Na kraju je i Španac Karles Perez upisao ime u listu strelaca posle lepe solo akcije.

Romi ostaje da debelo žali zbog one gluposti na otvaranju sezone protiv Verone i kasnije prokockane pobede protiv Juventusa.