Stanojlović i Rodić (© MN Press)

TSC na pol poziciji za Ligu konferencije

Vreme čitanja: 2min | ned. 10.04.22. | 16:07

Lazetićev sastav četvrti, Voždovac peti, iako je u finišu pogodio prečku

Najveće šanse da naredne sezone predstavlja Srbiju u kvalifikacijama za Ligu konferencije ima Čukarički, a odmah posle Brđana i TSC. Ekipa iz Bačke Topole je u završnom kolu osnovnog dela prvenstva savladala Voždovac, obišla direktnog konkurenta za četvrto mesto koje bi trebalo da znači proboj na međunaronu scenu (ako Crvena zvezda ili Partizan osvoje kup) i zauzela odličnu poziciju pred početak plej-ofa.

Ekipa Žarka Lazetića uzela je meru Zmajevima (3:1), osim njih preskočila i niški Radnički i smesitla se iza večitih i Brđana, koji su i pre 30. kola držali pra tri mesta u elitnom rangu. Ovakav ishod značajan je za slučaj da na kraju doigravanja TSC bude bodovno poravnat sa nekim od takmaca, onda bi on išao u Evropu na osnovu plasmana u prvom delu sezone.

Topolčani su trijumf izvojevali pogocima napadača angažovanih u letnjem prelaznom roku. Najpre je već u 15. minutu na divan pas Mihajla Banjca snalažljiv bio Stefan Vukić. Momak doveden iz Zlatibora za samo 50.000 evra sa idejom da odmeni Nenada Lukića (prešao u Honved) uspeo je da prođe pored Marka Ivezića i Stefana Purtića i na kraju savlada Miloša Krunića za inicijalnu promenu rezultata. Bio je to deveti gol rođenog Nišlije kojim je najavio konačno slavlje.

Pečatirao ga je mladi Slobodan Stanojlović. Krilni napadač, došao na početku sezone posle raskida saradnje sa Partizanom, u drugom minutu nadoknade vremena, iz drugog pokušaja je postigao treći gol u novoj sredini i tako vratio Lazetićevom timu vođstvo, pošto je u prethodnom napadu Voždovac stigao do izjednačenja.

Gol za sastav Aleksandra Linte delo je Stefana Purtića iz sjajno izvedenog slobodnog udarca, ali ta presuda mladog Stanojlovića neposredno pred odlazak na odmor pokazala se kobnom po Zmajeve. TSC je do kraja mogao da povisi prednost preko rezerviste Dukurea, dok je u 89. minutu rezervista Edin Ajdinović pogodio prečku i time umalo vratio Voždovac na četvrto mesto.