Komentari na vest
Ugovor od "samo" 280.000.000 naterao izvršnog direktora Barselone na ostavku
G
Gost997
pre preko 4 godine
Pa naravno da je malo. Ja kad sam vidio tu objavu i napisao da je to relativno gledano mala para, ljudi mi napucaše minuse... Shvataju li ljudi da je Kamp Nou jedan od najpoznatijih stadiona u svijetu sporta? Tih nešto više od 20 miliona je sića

Katalonija
pre preko 4 godine
Prodati ime stadiona je dosta bolno i pogrešno ali u ovoj situaciji vrv neophodno... Ako ovo znači dolazak Holanda i Kundea, podnošljivo...
Z
Zizuu
pre preko 4 godine
Da znaci dolazak Halanda i Kundea, ali i taljafika mazrauia azpilikuetu i jednog veznjaka uz ova dva
k
kokokoko
pre preko 4 godine
sanjate obojca mnogo, kunde ima sve dogovoreno sa celzijem jos od proslog leta i ide tamo, a haland ide ili u real ili u city i to svi znaju. vama je maximalni domet aubameyang ili morata eventualno.
G
Gost123
pre preko 4 godine
Sto je pogrešno?Dojadi ljudima vise ta nostalgija ostalih ljudi koji ne gledaju unapred i sta je bolje.
r
rghsrgsjbrg
pre preko 4 godine
I klub i Reverter su zvanicno potvrdili da odlazi zbor porodicnih razloga. Drugo, Barsa je od Rakuten, prema ugovoru, trebalo da dobija 55 miliona po sezonu, ali u zadnje dve taj je iznos 30 miliona zbog kovida, a Beko po ugovoru je trebalo da placa 19, a placao 10 u zadnje dve sezone, takodje zbog kovida. U ovoj sezoni ukupni prihodi od sponzorstva su iznosili 43,5 (kad se racuna i zenska ekipa). Barsa ce od Spotify-a dobijati 93,5 miliona godisnje za natpis na dresova muske i zenske ekipe, za natpis na trening opremi (a ne na rukavu) i dobija prava na ime "Kamp Noua". Ali, veliko ALI, Spotify ne otkupuje ime stadiona, vec placa da njihov naziv bude u imenu, a to znaci da se stadion nece zvati Spotify Arena (kao sto se stadion Bajerna zove Alianz Arena, ili Arsenalov Emirejts, itd itd...), vec ce Spotify dobiti priliku da ubaci svoje ime u vec postojece (primer - Kamp Nou Spotify) sto je ogromna razlika. Osim ovo, Barsa je u potrazi za sponzora cije ime ce biti na rukavu, a od toga ocekuju jos 20 miliona eura godisnje. Potencijalno Barsa bi mogla da inkasira 110+ miliona godisnje, sto je najveci sponzorski prihod u istoriji sporta.
C
Catalonya
pre preko 4 godine
Sve smo mi to zavrsili
S
Sinovac99
pre preko 4 godine
Cisto da znate, Spotify je u potpunom vlasnistvu Googla trenutno
m
markoooooo
pre preko 4 godine
Boze me sacuvaj i zakloni sta ljudi pisu. Otkud ti ova informacija? Zasto pisati stvari koje su nebulozne? Spotifaj je firma kojom se trguje na americkoj berzi tako da su podaci javni. Top 5 vlasnika dionica Spotifaja su: Daniel Ek (Izvrsni direktor - 16%), Bejli Giford and Co (12%), Lorentzon Martin (ko-osnivac - 11%), Morgan Stenli (9%), Tencent (9%).
M
Magnus
pre preko 4 godine
Mozda su i mogli da uzmu vise za ime stadiona ali pitanje je da li bi pronasli sponzora za to, kada bi ga pronasli i da li bi Spotify pristao na dogovor bez tog dela
svakako unose skoro 30 miliona vise godisnje u kasu sto je velika stvar za njih u situaciji u kojoj su
N
Nidza1981
pre preko 4 godine
naravno da je malo za klub sa tom bazom navijaca, ali ocigledno da su ocajni i da novac treba sada i odmah
I
Inzaghi
pre preko 4 godine
Možda jeste malo, ali je i dalje više od trenutnog i svakako se Barsi žuri da poveća prihode kako god može. Neće igrači doveka hteti da smanjuju plate i svoje ambicije da se bore za titule. A kad se setim da jedno vreme su odbijali da nose sponzora čak i na dresu, a sad sve moraju da rasprodaju.
M
Mop
pre preko 4 godine
Pa da jedno vreme imali Unicef na dresu. Onaj prethodni ih upropasti načisto. Nije mi jasno kako nije u zatvoru već kad se pogleda šta je radio. Bukvalno kao kod nas u državnim preduzećima. Plaćaj šta te briga nisu tvoje pare








.jpg.webp)