Union gospodari Berlinom, Frajburg bez milosti prema Hofejnhajmu

Vreme čitanja: 2min | sre. 19.01.22. | 22:46

Goleade obeležile poslednja dva duela osmine finala Kupa Nemačke

Poslednja dva duela osmine finala Kupa Nemačke ukrasilo je čak deset golova i prilično rutinske pobede Union Berlina i Frajburga.

U derbiju prestonice nemačke Union je lako stigao do trijumfa nad Hertom (3:2) i mesta u četvrtfinalu, a pobedu svog tima u 11. minutu nagovestio je Foglzamer na asistenciju Krusea.

Zaostatak Herte udvostručen je u 50. minutu kada je Štark kumovao slavlju rivala poslavši loptu u sopstvenu mrežu, međutim samo četiri minuta kasnije grešku defanzivca neutralisao je Rani Kedira novim autogolom.

Rafal u drugom poluvremenu već u 55. minutu nastavio je Knohe čijim golom je otklonjena većina dilema, te je pogodak Serdara u petom minutu sudijske nadoknade samo ublažio poraz Herte.

Istovremeno, Frajbiurg je veoma ubedljivo slavio na gostovanju Hofenhajmu (4:1) i upotpunio spisak od osam učesnika četvrtfinala.

Put do pobede Frajburga sa dva gola u prvom poluvremenu trasirao je Vićenco Grifo, a tračak nade domaćina probudio je autogol Šloterbeka u 53. minutu. Lopta u mreži gostiju međutim donela je samo kratkotrajnu radost Hofenhajmu čije su sve snove urušili Šade i Demirović golovima u 55. i 68. minutu.