Union umesto unapred viđene pobede jedva izvukao bod, Evropa pod znakom pitanja

Vreme čitanja: 1min | pet. 29.04.22. | 22:39

Grojter Firt ostao neporažen u Berlinu (1:1)

Duel sa već otpisanim fenjerašem iz perspektive Union Berlina predstavljao je idealnu priliku da klub iz nemačke prestonice uveća bodovni saldo za tri boda i napravi važan korak u trci za Evropu. Ipak, borbeni igrači Grojter Firta ne samo da nisu došli sa belom zastavom na gostovanje, već su doveli rivala u situaciju da strepi čak i za bod.

Pogodak Branimira Hrgote u 33. minutu nagovestio je iznenađenje i potvrdio da u bundesligaškom društvu nema unapred upisanih bodova, međutim potpuni debakl domaćina golom u 72. minutu sprečio je Sven Mičel (1:1).

Večerašnjim remijem Union je stigao do sume od 51 boda, te je Keln u prilici da eventualnom pobedom sutra na gostovanju Augzburgu pretekne direktnog konkurenta za šesto mesto, poslednje koje garantuje internacionalnu vizu.