Ural dobio nakon tri meseca, Vlada Ivić i Krasnodar izgubili prvo mesto (VIDEO)

Vreme čitanja: 2min | ned. 26.11.23. | 14:49

I sve to pored vođstva u Jekaterinburgu...

Tri meseca Ural nikoga nije dobio u Premijer ligi, a onda je u Jekaterinburgu stradao dosadašnji lider - Krasnodar. Četa nekada jednog od najtalentovanijih stručnjaka u istočnom delu Evrope Viktora Gončarenka slavila je sa 3:1 i tako omogućila Zenitu da ostane lider.

Gončarenko se nije na najlepši način rastao sa Krasnodarom kada je odlazio januara prošle godine i nema sumnje da će mu ovaj trijumf biti posebno drag. Pogotovo ukoliko se ispostavi na kraju da je krucijualno uticao na šampionsku trku.

Daleko od toga da je bilo šta rešeno, šampion ima samo bod više od Krasnodara, međutim bodovi izgubljeni protiv ekipa iz donjeg dela tabele obično umeju da dođu glave. Daleko od toga da se gostovanje Uralu smatra jednostavnim izazovom, ali imajući u vidu formu Gončarenkovog tima i deset utakmica bez pobede, morao je lider ovde da izvuče makar boda.

Krasnodar je pred reprezentativnu pauzu odigrao je 1:1 u Sankt Peterburgu protiv najvećeg konkurenta, imao je dobar ambijent, ali očito da je Gončarenko uspeo da izneandi našeg Vladu Ivića.

Imali su gosti velikih problema u organizaciji napada i bez obzira što su poveli preko Džona Kordobe u 22. minutu, na statistika kaže da su na kraju imali svega četiri šuta ka golu rivala?!

Ural je na vreme izjednačio (Emerson u 30. minutu), da bi u nastavku odigrao daleko bolje i zasluženo stigao do preokreta pogocima Egoričeva i Kaštanova.

RUSIJA 1 - 16. KOLO

Krila Sovjetov – Lokomotiva Moskva 3:3 (1:1)