Fudbaleri Anderlehta (Reuters)

Ušlo dete od 18 godina i spasilo velikana nove bruke

Vreme čitanja: 2min | ned. 09.10.22. | 16:34

Nova zvezda je rođena

Anderleht igra sezonu ispod svih očekivanja, krčmi ugled i bodove gde stigne, a prave bruke ga spasavaju deca. Nedavno je 16-godišnji Žilijen Duranvil ušao u igru ptoriv Levena, postigao prelep gol i pomogao Kraljevskom klubu da osvoji bod.

Danas je Andelreht gubio na gostovanju Mehelenu, a onda je na poluvremenu ušao 18-godišnji Mario Strujkens, postigao dva gola, doneo preokret i bio junak pobede od 3:1.

Trener Feliće Mazu je prošle sezone sa Unionom pravio čuda, došao u Brisel kao čovek koji će preporoditi Anderleht posle neuspešnog eksperimenta sa Vensanom Kompanijem ali izgleda da ni on ne može da vrati najveći belgijski klub dna staze stare slave. Ali makar kod njega stasavaju i igraju neki novi klinci sa kojima bi Anderleht u narednim godinama mogao da opet postane sila.

Na gostovanju ispodprosečnom Mehelenu je sve krenulo naopako. Posle 15 minuta su domaći poveli pošto je iskusni Vesli Hud nastavio sa katastrofalnim partijama i skrivio penal koji je Vanlerberge pretvorio u vođstvo. A 15 minuta kasnije se povredio i pomenuti 16-godišnjak Duranvil i morao da izađe iz igre…

Mogao je Mehelen na poluvremenu da vodi i 3:0. Sjajne šanse su promašili Storm i Žilijen Ngoj kojeg je letos tražio Partizan ali je odabrao Mehelen. Strelac Vanlberge je pogodio i stativu… Baš užasna predstava Anderlehta u prvih 45 minuta.

Feliće Mazu je na poluvremenu povukao hrabar potez. Očajnog štopera Huda je zamenio 18-godišnji ofanzivni vezista Mario Strujkens i izjednačio posle samo minut na terenu.

Opet je Mehelen imao dobre šanse posle toga, opet pogodio stativu i opet ga je kaznio mladi Strujkens. Kapiten omladinske selekcije Belgije je sjajno ispratio akciju Kukea i Fabija Silve koji su mu namestili i prvi gol. Na kraju je Silva odličnu partiju krunisao golom koji je zaslužio. Momak kojeg je Vulverhempton platio 40.000.000 evra polako pokazuje potencijal i nagovešatava da je pozajmica u Belgiju bio pravi izbor.

Mogao je mladi Strujkens da sjajnu partiju kruniše i het-trikom ali mu je golman odbranio opasan udarac u finišu meča. Ipak, i bez het-trika, bila je ovo partija za pamćenje mladog veziste koji je upisao prve golove u seniorskom fudbalu.

Od kakvog su materijala satkani Anderlehtovi mladići videćemo sledećeg vikedna kada ih čeka veliki derbi protiv najjačeg tima u zermlji – Briža.

BELGIJA 1 - 11. KOLO

Antverpen - Sint Trojden 2:0 (1:0)