Velika, 16 godina čekana, pobeda Veleza i Maurisija Pelegrina (VIDEO)

Vreme čitanja: 2min | pon. 04.01.21. | 03:35

Gosti prekinuli crnu seriju u Rozariju i preoteli prvo mesto

Velika i višestruko značajna pobeda Velez Sarsfilda u Rozariju!

Golom Migela Brizuele u 75. minutu gosti su slavili 1:0, prvi put posle 16 godina na stadionu Njuels Old Bojsa, ali ne samo to. Sada je sve otvoreno uoči poslednjeg kola ove grupe Kupa Dijega Armanda Maradone, u kom se ekipe bore za plasman u Kup Sudamerikana.

Da je bilo drugačije, odnosno da je nekadašnji napadač Espanjola, Atletiko Madrida i Liverpula - Maksi Rodrigez - iskoristio zicer u 15. minutu ili da su "makazice" 24-godišnjeg Aleksisa Rodrigeza bile koji centimetar preciznije, Njuels bi već mogao da počne s pripremama za narednu fazu. Ovako, ekipa Maurisija Pelegrina ima isti broj bodova kao večerašnji rival (devet posle četiri kola), ali i težeg rivala u poslednjem kolu, 10. januara.

Njuels ide u goste Rasingu, koji je u ovom kolu odigrao nedovoljnih 2:2 sa Sentral Kordobom da bi se i sam uključio u trku za prvim mestom, dok Velez dočekuje poslednjeplasirani Godoj Kruz koji je u prve tri utakmice upisao samo jedan bud, uz dva data i čak deset primljenih golova.

Gol odluke u Rozariju postignut je posle kornera i smušene reakcije Njuelsovih igrača, koju je iskoristio 23-godišnji štoper.

Noćas je igran i meč A grupe, u kom su Patronato i Lanus odigrali nerešeno 1:1.

Taj susret obeležio je sjajan pogodak domaćeg napadača, Žuniora Ariasa za remi. Sjajno je šutirao sa skoro 20 metara. Ovaj duel nije imao rezultatski značaj, pošto je u toj grupi Rozario već obezbedio prvo mesto.