©Star Sport
©Star Sport

Voša i Čuka cementiraju evropske pozicije, pukla petarda u Pazaru!

Vreme čitanja: 3min | ned. 21.03.21. | 17:07

Lale srušila Inđiju na Karađorđu (2:0), Brđani bolji od Mačve u Šapcu (2:1). Katastrofa Proletera kraj Jošanice (0:5)

Iako do kraja prvenstvene trke ima još deset kola, čini se da su se već iskristalisale pozicije koje vode u evropska takmičenja. Crvenoj zvezdi i Partizanu je ostalo još da reše pitanje šampionske titule, dok će se Vojvodina i Čukarički boriti za treće mesto, koje bi moglo da bude presudno u zavisnosti od okončanja Kupa Srbije. Lale i Brđani su danas dodatno zacementirale svoje pozicije u vrhu tabele, pošto su na trijumfalan način okončali bitke sa Inđijom i Mačvom.

Vojvodina je na Karađorđu rešila posao već nakon 18 minuta igre, pošto je u razmaku od dva minuta pogađala mređu protivnika (2:1). Bedem odbrane Inđije prvi je srušio Aranđel Stojković sa bele tačke, dok je praktično već u narednom napadu konačan rezultat postavio Veljko Simić. Ostatak meča protekao je uglavnom u rutinskom odrađanju posla ekipe Nenada Lalatovića, mada su gosti u poslednjim trenucima utakmice zasluženo stigli do počasnog pogotka preko Bastajića sa bele tačke.

Čukarički je imao daleko više problema u Šapcu (2:1), iako je poveo još u 14. minutu pogotkom mladog defanzivca Mitra Ergelaša. Domaćin je izjednačio na isteku pola časa utakmice, zahvaljujući pogotku Aleksandra Đokovića, a onda se držao sve do sredine drugog poluvremena, kada je ekipa Dušana Đurđevića konačno prelomila meč u svoju korist. Odlučujući trenutak meča dogodio u 72. minutu, kada je pobedonosni pogodak za ekipu sa Banovog brda postigao još jedan golobradi momak Marko Rakonjac.

Novi Pazar će dugo pamtiti današnje izdanje protiv Proletera, pošto su gosti iz Slane bare stadion kraj Jošanice napustili sa pet golova u mreži - 5:0 (3:0).

O tome kakvog je raspoloženja bila ekipa Davora Berbera na ovoj utakmici potvrđuje činjenica da je da su svih pet pogodaka postili različiti igrači. Seriju pogodaka otvorio je Danko Kiković još u osmom minutu, a u sredinom prvog dela igre u strelce su se upisali Periša Pešukić i Branislav Tomić. Pazarci su sačuvali nešto municije i za početak drugog poluvremena, kada su mrežu indisponiranog Nikole Vasiljevića pogađali Almir Aganspahić i Dušan Stoiljković.

Dragocene bodove u borbi za opstanak u elitnom rangu takmičenja osvojio je Rad, koji je na Banjici savladao Radnik iz Surdulice sa 2:0. Vodeći pogodak za Građevinare u 31. minutu postigao je Luka Gojković, dok je konačan rezultat u 67. minutu postavio Andrija Kaluđerović. Odličnom napadaču Rada ovo je bio treći pogodak ovog proleća.