(©Reuters)
(©Reuters)

Za domaćicu dosta pet minuta, pa čuvanje snage za Atletiko

Vreme čitanja: 2min | sub. 06.12.25. | 18:25

PSV Ajdhoven izgleda nedodirljivo u Holandiji – 2:0

Jedna od ključnih utakmica za PSV Ajndhoven u misiji zvanoj Liga šampiona će biti u utorak, kada će dočekati Atletiko Madrid. Veliki protivnik, velika utakmica, za koju valja biti maksimalno spreman, odmoran, koncentrisan.

Zato je PSV u domaćem prvenstvu danas rešio da igra onoliko koliko mu je dovoljno da nastavi pobednički niz. I za trijumf u gostima protiv Herenvena bilo mu je dovoljno svega pet minuta. Dva brza komada sredinom prvog poluvremena i kraj balade – 2:0.

Izabrane vesti

Kada je „domaćica“ u pitanju, Filipsovci izgledaju potpuno nedodirljivo. Iznenadio ih je Telstar u avgustu, kada još nisu dostigli radnu temperaturu, a bod im je još otkinuo samo Ajaks. Svi ostali su morali da polože oružje pred crveno-belima, koji samo sabiraju bodove i bilduju gol-razliku.

Herenven je tradicionalno težak protivnik za PSV kada igra na svom terenu, poslednjih godina je bilo mnogo nerešenih rezultata, neke je domaćin dobio, dok je klub iz Ajndhovena slavio samo dva puta u 12 prethodnih susreta... Ali, danas Srca nisu mogla da se odupru timu koji izgleda superiorno za domaće okvire.

Posebno je radostan zbog ove pobede danas trener tima iz Ajndhovena Peter Boš. Ovaj današnji trijumf mu je 182. u karijeri u holandskoj ligi i ušao je u Top10 svih vremena, izjednačio se na desetom mestu sa Gusom Hidinkom. Nije mu loše društvo... A, kako igra PSV, vrlo brzo će Boš stići i Dika Advokata, koji je na sedmom mestu sa 202 pobede.

Vodeći gol za Filipsovce postigao je Džoi Verman u 22. minutu, na dodavanje Denisa Mana. Lako se namestio na šut sa 16 metara, niko mu nije smetao, pa je lopta završila golmanu iznad glave. Samo pet minuta kasnije bilo je 2:0. Ovog puta potpisnici gola su bila druga dvojica igrača: asistencija ide na račun Saibarija, a pogodak na konto Pepija, koji je iskosa poslao loptu ispod noge golmanu.

Posle toga je PSV ubio ritam utakmice. Imao je tek po jednu veliku šansu do kraja meča, Herenven ni toliko. Uglavnom su gosti držali loptu, kombinovali, čekali kada će kraj. Pa da se potpuno okrenu utakmici sa Atletikom. Ulog je tamo mnogo veći...

EREDIVIZIJA – 15. KOLO

Petak

Ekscelsior – Groningen 0:2 (0:0)
/Van Bergen 61, Resink 90+2pen/

Subota

Herenven - PSV Ajndhoven 0:2 (0:2)
/Verman 22, Pepi 27/

18.45: (3,90) Fortuna (3,50) Ajaks (1,95)

20.00: (2,30) Herakles (3,50) Telstar (3,00)

21.00: (1,17) Fajenord (8,00) Zvole (14,0)

Nedelja

12.15: (2,40) Utreht (3,40) Tvente (2,95)

14.30: (1,42) AZ Alkmar (4,60) Go Ahed Igls (7,50)

14.30: (4,10) Volendam (3,70) NEC (1,85)

16.45: (2,05) Sparta (3,50) NAC Breda (3,60)

***Kvote su podložne promenama


tagovi

HerenvenPeter BošPSV Ajndhoven

Izabrane vesti / Najveće kvote


Ostale vesti


Najviše komentara