©AFP
©AFP

Završena utakmica koja je počela 3. juna: River kroz dva poluvremena od po 32 minuta do nove pobede

Vreme čitanja: 1min | ned. 18.06.23. | 04:11

Defensa i Hustisija poklekla na Monumentalu, junak domaćina De la Kruz (1:0)

Utakmica između River Plejta i Defense i Hustisije koja je počela 3. juna i prekinuta posle 26 minuta igre zbog smrti navijača Pabla Serana, završena je večeras, a ceo plen pripao je domaćinu koji je do tri boda stigao preko Nikolasa de la Kruza (1:0).

Tragedija na tribinama Monumentala uticala je da se susret 19. kola šampionata Argentine okonča tek posle dve nedelje i to utakmicom od dva poluvremena po 32 minuta. Prvih nešto više od pola sata igre donelo je borbu spuštenih gardova, ali bez promene rezultata, međutim River je u nastavku konkretizovao pretnje i preko De la Kruza 18 minuta pre kraja stigao do prednosti.

Urugvajski vezista iskoristio je loptu koju je poslao Solari sa desnog krila i matirao Unsaina režiravši tako 15. pobedu kluba iz Buenos Ajresa u 20 kola.

Drugi De la Kruzov gol ove sezone uticao je da se lider prvenstva dodatno udalji u odnosu na pratioce, odnosno da River ode na plus sedam u odnosu na drugoplasiranu Kordobu.

Kada su u pitanju gosti, peti poraz u sezoni uticao je da ostanu na 33 osvojena boda i sedmoj poziciji.