Zlatno dete IMT-a ponovo dalo gol i okončalo Čukinu seriju!

Vreme čitanja: 3min | pon. 18.12.23. | 19:59

Traktoristi opet bolji od tima sa Banovog brda – 1:0

IMT ima zlatno dete! Znalo se to i pre večerašnjeg meča, a konstatacija s početka teksta dobila je potvrdu na Banovom brdu. Jedan od mladih napadača koji su obeležili jesenji deo prvenstva u Mozzarrt Bet Superligi, ostrvskim trzajem glavom prekinuo je seriju Čukaričkog od četiri pobede. IMT je na taj način postao pravi Čukin Armagednon, pošto je u dva susreta sa gradskim rivalom osvojio maksimalnih šest bodova. Nije bilo ubedljivo kao na Voždovcu, ali je bilo za goste i te kako slatko – 1:0.

Drugom vezanom pobedom (prethodno je pao Novi Pazar), IMT je stigao do desetog mesta Mozzart Bet Superlige. Jeste Luković stigao do devetog pogotka u prvenstvu, ali su gosti pokazali veliku timsku stabilnost. Imao je Čukarički posed lopte, nešto više prilika... Ali kada se podvuče crta domaćin je ostao dužan, daleko od standarda sa prethodnih utakmica. Pokušao je izmenama Igor Matić, posegao je za Luterom Singom i Aleksom Jankovićem, ali nije mogao da pozitivnog rezultata.

Najbliži izjednačnju domaćin je bio u 47. minutu kada je posle oduzete lopte mladi Cvetković pogodio stativu.

Malo toga moglo da se vidi pred praznim tribinama na Banovom brdu u prvom poluvremenu. Čukarički je sadržao trend iz prethodnih utakmicva, kada je dobrim otvaranjem pravio krupne korake ka trijufu. I sada su Brđani bili opasniji, pa je tako odbrana IMT-a klecala posle udarca Adžića i pokušaja Đorđa Ivanovića. Istakao se golman gostiju Miloš Gordić, nedostajalo je i koncentracije domaćim igračima.

Zamisao IMT-a bila je jasna. Ponovo su Traktoristi želeli da, kao na Krovu u avgustu ove godine, zbrišu sa lica zemlje ekipu Čukaričkog. Tada, u prvom meču IMT je deklasirao obejtivno boljeg rivala. Sada je pokazao koliko može da bude opasan iz prtoviudara.

Upravo je akcija iz 40. minuta predstavljala zbir kvaliteta ofanzivne linije ekipe sa Banovog brda. Sa nekoliko preciznih dodavanja IMT je otvorio kontru, na kraju je Krstić centrirao, a Miloš Luković demonstrirao golgeterski instinkt. Sačekao je loptu na drugoj stativi, i potom je glavom savršeno poslao u dalji ugao. Ništa tu nije mogao Nemanja Belić. Bio je to deveti pogodak supertlantovanog napadača, možda i poslednji u Mozzart Bet Superligi, pošto se uveliko priča o njegovom odlasku u inostranstvo.

IMT se u drugom poluvremenu odlučio da čuva rezultat. Mogli su gosti da budu kažnjeni već na početku nastavka. Sreća je bila uz IMT u situaciji kada je Cvetković pogodio stativu. Čukarički je do kraja meča imao loptu u posedu. Međutim, bio je bezidejan i nekonkretan. IMT je tako stigao do treće pobede na strani u Mozzart Bet Superligi.

ČUKARIČKI – IMT 0:1 (0:1)