Zvezda se oprostila remijem, Vojvodina zgazila Dinamo

Vreme čitanja: 1min | čet. 07.06.18. | 18:20

Novosadski crveno-beli osvetlali obraz srpskog fudbala na Kupu prijateljstva

Crvena zvezda nije uspela. Ono što je moglo da se predoseti posle prva dva kola, sada je dobilo potvrdu. Kadeti crveno-belih oprostili su se od učešća na Kupu prijateljstva na Zlatiboru, pošto su remizirali u trećem kolu protiv italijanskog Spala - 1:1.

Nedovoljno za konačan uspeh. Ekipa Nikole Puače delovala je prilično umorno tokom takmičenja na srpskoj planini. I danas su crveno-beli poveli pogotkom Jočića iz penala u 51.minutu. Međutim, od tada su crveno-beli stali. Spal je preuzeo kontrolu i prosto načeo Beograđene. Izjednačnje je stiglo vrlo brzo. Bliži pobedi bili su Italjani koji su se i pored toga plasirali u polufinale, jer su iskoristili remi Osijeka i Sarajeva.

Pored Partizana obraz srpskog fudbala osvetlala je Vojvodina. Ekipa iz Novog Sada je zgromila zagrebački Dinamo sa 3:0. Sva tri gola Vojvodina je postigla u prvom poluvremenu. Blistao je dovstruki strelac Nešković. Vojvodina bi trijumfom protiv Budućnosti mogla da overi plasman u polufinale.