Zvezdaški susret u Jekaterinburgu: Jovičić asistencijom najavio pobedu u derbiju začelja (VIDEO)

Vreme čitanja: 2min | pon. 27.09.21. | 17:56

Ural osvojio izuzetno važne bodove protiv Arsenala iz Tule

Pod imperativom pobede Ural je dočekao Arsenal iz Tule u devetom kolu ruske Premijer lige, a igrači su uspeli da se nose s pritiskom i upišu prvu pobedu ove sezone.

Da tri boda ostaju u Jekaterinburgu najavio je Erik Bikfalvi pogotkom već u petom minutu, na asistenciju Branka Jovičića. I to glavom, što je nekarakteristično za 179 centimetra visokog defanzivnog vezistu.

Samo četiri minuta kasnije rumunskom napadaču poništen je drugi pogodak, pošto je prethodno igrao rukom, ali je u 32. bilo 2:0 pošto je Andrej Egoričev precizno šutirao glavom na centaršut iz kornera.

Rezultat se nije dalje menjao, pa je Ural uspeo da se približi ostalim timovima koji se nalaze u borbi za opstanak, među kojima je i Arsenal. I dalje je na poslednjem mestu, ali da je danas izgubio, našao bi se u mnogo većem problemu.

Meč u Jekaterinburgu bio je prilika da se susretne nekoliko bivših članova Crvene zvezde. Prvenstveno nekadašnji saigrači Branko Jovičić i Goran Čaušić (obojica odigrali ceo meč), ali i bivši trener crveno-belih koji se nedavno vratio na Arsenalovu klupu, Miodrag Božović. Nekadašnji đak Zvezdine škole, Uroš Radaković, propustio je ovo gostovanje svog tima zbog povrede.

RUSIJA 1 – 9. KOLO

Himki - Lokomotiva Moskva 0:0

Zenit - Krila Sovjetov 2:1 (1:1)