Džonatan Kafu (©AFP)

Zvezdin promašaj Kafu tragičar – Sao Paulo „okrenuo“ Kujabu (VIDEO)

Vreme čitanja: 3min | pon. 16.05.22. | 03:00

Trikolori na Morumbiju slavili sa 2:1, a nekadašnji fudbaler srpskog šampiona isključen u 75. minutu. Gojas golom Elvisa srušio Santos – 1:0

Početak šampionata Brazila protiče u neizvesnim utakmicama. Favoriti za titulu – Atletiko Mineiro, Palmeiras i Flamengo još nisu u formi, dok se bude giganti iz Sao Paula. Korintijans je lider posle šest kola, dok su u vrhu i Trikolori. Sao Paulo je na Morumbiju dobio Kujabu sa 2:1 (0:1) u šestom kolu Serije A.

Tragičar meča bio je nekadašnji fudbaler Crvene zvezde Džonatan Kafu. Krilni napadač koji je blistao u dresu Ludogoreca, kasnije se nije proslavio u Bordou, a u redovima crveno-belih je bio očajan, isključen je u 75. minuta posle neopreznog starta đonom na jednog fudbalera domaćina. Kafu se posle nekoliko loših sezone u Evropi vratio u smiraj karijere u otadžbinu. Igrao je za Korintijans, a već drugu godinu je u dresu malene Kujabe.

On je malo igrao u ovom šampionatu. Ovo mu je tek druga utakmica. Počeo je meč s klupe, a u 57. minutu je zamenio Alesona. Nije mnogo proveo na terenu, pre nego što mu je sudija Tavareš de Žezus pokazao direktan crveni karton.

Utorak, 01.00: (3,50) Ituano (3,00) Gremio (2,15)

U tim trenucima je bilo 1:1, ali je tri boda četi Rožerija Senija doneo je iskusni vezista Nikao u 82. minutu. On je sa 12-13 metara levom nogom zatresao mrežu gostiju. Pre toga je Honatan Kaleri s bele tačke izjednačio. Argentinac je sa šest golova prvi strelac Brazileiraa.

Dugo je Kujaba odolevala favoritu, vodila golom Ženisona, ali u nastavku trostruki šampion Južne Ametike je zaigrao mnogo bolje i upisao treću pobedu u šampionatu, za treće mesto u Seriji A, sa dva boda manje od gradskog rivala Korintijansa.

Santos je dobro počeo godinu, al je ostvario drugi poraz u prethodna tri kola. Tim sa stadiona Vila Belmiro je pao u Gojaniji od povratnika u elitni rang Gojasa – 0:1. Gol odluke delo je najboljeg strelca domaćina Elvisa iz jedanaesterca u 19. minutu.

Odličan start šampionata ima povratnik u najbolje društvo Botafogo. Posle pobede nad gradskim rivalom Flamengom (1:0) pre sedam dana, tima iz Rija je na svom stadionu dobio Fortalezu sa 3:1 (1:1). Dva gola domaćini su postigli u finišu. Prvo je Patrik de Paula prokrenuo na 2:1 u 89. minutu, da bi autogolom Boek u poslednjim trencima meča, Botafogo upisao treći trijumf u šampionatu i mesto u gornjoj polovini Serije A.

-------------------

Misliš da poznaješ fudbal bolje od drugih? Mozzart Prognozzer ti pruža šansu da to i dokažeš i osvajaš vredne nagrade svake nedelje! Odigraj odmah potpuno besplatno!