Vili Ernangomez (©MN Press)

Barsa na +41, Ernangomez na indeksu 44! Kravić najbolji u Saragosi, Jović delio asistencije

Vreme čitanja: 3min | ned. 03.03.24. | 21:54

Vanja Marinković stao na sedam poena

Barselona je brzo zaboravila na mučenje protiv Monaka u petak uveče, pa je iskalila sav bes na Saragosi koju je dobila sa 41 poenom razlike – 109:68 (21:16, 29:18, 29:20, 30:14).

Utakmicu je obeležio Vili Ernangomez koji je odigrao partiju karijere! Španski centar ubacio je 23 poena – jedan manje od ličnog rekorda u ACB – na šta je uvezao 14 skookva i osam iznuđenih faulova za indeks korisnosti 44! Nekadašnji NBA košarkaš obeležio je utakmicu u Blaugrani, dok je Riki Rubio dobio dan odmora posle drugog debija u dresu katalonskog giganta.

Barsa je susret dobila pre svega vrhunskim procentima šuta, ali i odbranom kojom je ostavila Saragosi jako malo prostora za manevar. Gotovo 60 odsto za dva (39/65) uz gotovo polovičan učinak sa distance (14/29) i čak 17 ubačenih penala, doduše uz sedam promašaja. Sve je maltene bilo rešeno već na poluvremenu, kada je rezultat glasio 50:34. U nastavku je skok bio drastičan, pogotovo u poslednjoj deonici.

Pored Ernagomeza sjajan je bio još jednom Dario Brizuela koji je ubacio 16 poena, uz 4/4 za tri. Dva poena manje imao je Đoan Para, dok je Rokas Jokubaitis imo 11 poena i osam asistencija. Nikola Kalinić je za bezmalo 17 minuta imao sedam poena i dva skoka. Daleko najbolji kod gostiju bio je Dejan Kravić sa 18 poena i šest skokova za 23 minuta na terenu.

Valensija je ubacila 111 poena Palensiji i slavila sa 18 razlike, čime je takođe uspešno prebrodila poraz u Evroligi.

Gosti su se dobro držali gotovo dve i po četvrtine, odnosno sve do rezultata 64:64, kada je Valensija vezala 11 poena i podigla samopouzdanje. Jesu se gosti vratili, pa su Slepi miševi morali da reaguju sa serijom 17:6 i definitivno reše utakmicu.

Damijen Inglis meč je završio sa 18 poena i 8/8 iz igre, dok je poen manje imao Semi Odželej. Stefan Jović odigrao je 17 minuta i imao osam poena, šest asistencija i tri skoka. Kod gostiju Vitor Benite skupio je 16 poena.

Baskonija je pretrpela i treći uzastopni poraz. Bolji od Baska bila je Gran Kanarija na svom terenu rezultatom 98:80 (26:22, 22:17, 20:18, 30:23).

Nikolas Brusino predvodio je domaćina sa 15 poena, koliko je imao i Silven Landsberg. Kod Baskonije Kodi Miler Mekintajer je imao 24 poena, šest asistencija i pet skokova. Vanja Marinković je odigrao 22 minuta i ostao na sedam poena, uz tri uhvaćene i dve podeljene lopte.