Vučević (©AFP)

Blistavo veče Nikole Vučevića, Čikago drhtao posle „+28“ (VIDEO)

Vreme čitanja: 2min | uto. 25.01.22. | 05:29

Finiks slomio Jutu – 115:109

Magija košarke, a pogotovo NBA lige je što ne postoji razlika koja ne može da se dostigne. Ne postoji vođstvo koje garantuje pobedu.

Osetio je to na svojoj koži Čikago, kojem ni 28 poena prednosti u trećoj četvrtini nije bilo dovoljno za miran finiš i sigurnu pobedu nad Oklahomom. Ipak, Bulsi su izdržali baražnu vatru Tandera i u završnici koja je bila samo za one sa jakim nervima slavili su sa 111:110.

Imao je Čikago sredinom trećeg kvartala 84:56, ali je usledila serija Oklahome 19:2, koja je goste vratila u igru. Opet i 14 poena prednosti pred poslednju četvrtinu mnogima bi bila dovoljna zaliha, ali... Gosti su uspeli da u finalnih pet minuta se spuste na jednocifreni zaostatak, a onda i na „minus jedan“ (108:107) poenima Gidija 14 sekundi pre kraja.

Lavin je potom ubacio dva bacanja za Čikago, a tragičar je postao Gildžes-Aleksander koji je promašio naredni napad za Oklahomu i potpisao poraz.

Sjajno veče imao je crnogorski reprezentativac Nikola Vučević, koji je ostvario dabl dabl učinak sa 26 poena i 15 skokova, dok je Ajo Dosunmu ubacio dva poena manje. Kod Oklahome je Šaj Gildžes-Aleksander bio najefikasniji sa 31 poenom.

Na papiru najinteresantniji meč večeri trebalo je da bude derbi Zapada Finiks – Juta.

Sansi su meč dočekali kao favoriti sa šest vezanih pobeda i prednošću domaćeg terena i to zvanje su opravadali – 115:109.

Iako je Finiks imao vođstvo u većem delu meča, Juta je imala prednost u prvom delu poslednje četvrtine, mada je najveća bila pet poena (91:86). Sunca su meč okrenula serijom 9:0, kada su došla do prenosti od 102:95. Posle toga povratka za Džezere više nije bilo.

Devin Buker je sa 33 poena predvodio Finiks, a pratio ga je Kris Pol sa 27 poena i 14 skokova. Kod Jute se izdvojio Džordan Klarkson sa 22 poena.