Bogdan Bogdanović (©AFP)

Bogdanović ispod proseka, ali je Marej pogađao i za njega; tandem Braun - Tejtum na 69 poena

Vreme čitanja: 3min | uto. 31.10.23. | 03:30

Novi poraz Rajakovićevog Toronta

Posle dva poraza, košarkaši Atlante vezali su dve pobede. Kao i protiv Milvokija pre nešto više od 24 sata, kada su slavili 127:110, i protiv Minesote su ubacili 127 poena, a primili 113. Uspeli su Hoksi u drugom poluvremenu da nadoknade minus od čak 21 poena i predvođeni Dežonteom Marejem na kraju stignu do čak i dvocifrene razlike.

Raspoloženi bek Atlante ubacio je čak 41 poen, od kojih 22 u trećoj deonici, uz 7 skokova i 5 asistencija. Sve to za 40 minuta na parketu. Marej je bio najefikasniji igrač utakmice, a u pobedničkom timu pratio ga je Tre Jang sa 24 poena i 8 asistencija. De Andre Hanter je dodao 16 poena, Džejlen Džonson 12, Sadik Bej 11, Onjeka Okongvu 10, dok je naš reprezentativac Bogdan Bogdanović stao na 8 poena, 4 asistencije i 1 skoku. Bila je to partija ispod Bogdanovićevog proseka, s obzirom na to da je Milvokiju ubacio 17 poena, pre toga Njujorku 16, ali je protiv Šarlota i Filadelfije takođe imao jednocifren učinak.

Imao je Bogdan noćas prolem sa šutom: samo 3/10 iz igre (2/7 za tri), ali prilika za popravni biće vez za dva dana protiv Vašingtona, takođe na domaćem terenu.

U redovima gostiju iz Minesote istakao se Entoni Edvards (31p, 7as, 6sk), a dabl-dabl učinak imali su Karl Entoni Tauns (16p, 10sk) i Rudi Gober (14p, 13sk).

Maksimalnu treću pobedu od početka sezone upisao je Boston na krilima izuzetne partije tandema Džejlen Braun - Džejson Tejtum. Samo njih dvojica ubacili su više od polovine poena svog tima (69) u pobedi nad Vašingtonom 126:107. Prilično dobro su raspodelili učinke, pošto je Braun ubacio 16 od svojih 36 poena u prvoj četvrtini, a Tejtum 17 od ukupnih 33 u trećoj. Pratio ih je povratnik u Vašington, ali kao protivnički igrač, Kristaps Porzingis sa 15 poena, dok je u domaćem sastavu prednjačio Kajl Kuzma sa 21 poenom.

Vizardsi su posle ove utakmice na učinku 1-2, a pomenuli smo već da sledeći meč igraju protiv Atlante u gostima, pa je pitanje hoće li uspeti da izađu iz minusa. Posebno ne ako im pristup igri bude kao kod Džordana Pula u današnjem meču sa Seltiksima.

Bostonu će naredni izazov biti Indijana, koja je kao domaćin poražena od Čikaga 105:112.

Bulse je predvodio Nikola Vučević sa 16 poena i 12 skokova, dok su u timu Pejsersa Tajriz Halibarton i Malik Tarner utakmicu završili sa po 17 poena.

Darko Rajaković je pobedom započeo trenersku karijeru na klupi Toronta, ali su usledila tri poraza. Prvo od Čikaga u produžetku 103:104, pa od Filadelfije 107:114, a sada je bolji bio i Portland - 99:91. Imali su domaćini blagu prednost na poluvremenu (50:47), međutim, kako je odmicalo drugo poluvremena ona se topila, da bi u poslednjoj deonici Portlandovi igrači konstantno bili u vođstvu.

Do pobede su goste vodili Grant (22 poena) i Brogdon (21), a najbolji u domaćem timu bili su Barns (20p, 12sk) i Sijakam (20).