Komentari na vest

Bogdanovo skoro savršeno poluvreme ostalo u senci Haliburtonove istorijske četvrtine (VIDEO)

M

Mire NS

pre 6 meseci

Kao sto kazu, u NBA ako udjes na teren na utakmici kao igrac vec imas zagarantovano bar dva poena, dve asistencije i jedan skok. Uz svo postovanje kako je ta liga organizovana ali otisli su u drugu krajnost kada je sama igra u pitanju, niko ne igra odbranu, vazno je samo da se nabiju brojke jer to privlaci navijace. Radije gledam Evroligu nego NBA, ja volim kada se igra dobra, cvrsta odbrana, treba i to znati, i odbrana je vazan deo kosarke.
S

Slaba odbrana

Mire NS-Nema ništa zagarantovano,moraš da se protrudiš za ta dva poena,za skok,za asistenciju itd.Mislim da ljudi nisu svesni da je u NBA teren veći,četvrtina se igra 12 minuta ili ne žele da vide to,pa kada vide rezultat 115-110 njima je to cirkus a u istoj toj Euroligi postiže se po 80-95 za 40 minuta,da odigraju još tih 8 po NBA pravilima imali bi i oni po 100-110 poena minimum.Pričati o odbrani je smešno,u Nba se igra 10 puta brže,ponekad ne stigneš da postaviš odbranu već si primio koš,u Euroligi dok izvedu loptu u Nba odigraju tri napada.Problem je što ljudi koji ne prate NBA vide samo rezultat kao što je ovaj izmedju Atlante i Indijane 152-157 i na osnovu rezultata sude a nisu pogledali meč,ako ništa na jutjubu čim se završi utakmica kroz 5 minuta izadje video o zadnjih 5 minuta bilo koje utakmice koja se upravo završila,naravno imaju i skraćeni snimci.Kako ti da braniš šut Treja Janga kad čovek šutira sa logoa pravo niotkuda i pogodi,kako da braniš Halibartona koji je u životnoj formi bio prošle godine i sad nastavio i u ovoj godini,šutira trojke 7/9 u trećoj četvrtini,kako a braniš Badija Hilda koji je jedan od najboljih trojkaša u ligi,6/6 za tri juče imao,čovek mrtav ladan šutira preko dvojice,kad se lomio meč Bogdanović odigrao vrhunsku odbranu nad njim ali ovaj ga je otresao kao slinu samo što na dupe nije pao i pogodi trojku,korak unazad,ne očekuješ to,vidiš odbrana dobra.Niko ne gleda procente šuta,za dva 71 posto Indijana,Atlanta 65 posto,trojke i jedni i drugi 48 posto,to su brutalne brojke,sada i ko zna kad,sve ulazi.22-15 trojke,slobodna bacanja po 28,blokade 11-4 itd,sve se može proveriti kad se hoće ali ne najlakše je napisati to je cirkus.Baskonija postigne protiv Barcelone 14 trojki,protiv Asvela 16 trojki,tamo se igra odbrana,otkud toliko trojki i to u dva meča zaredom,slabo vi to pratite kad ne vidite koliko se i u Euroligi sipa sa svih strana...
V

Vidite

Kad vidim ovo setim se da se jedino u Evropi još igra ona prava košarka. Ovo je cirkus. Nemam drugu prikladnu reč.
D

Daj bee

Kakav užas od košarke. Ako tako ovo uopšte može da se zove. Odbrana ne postoji samo se ispucavaju i igraju za statistiku. Kome je ovo zanimljivo?
U

Upravo to

Nama koji se malo raznemo u košarku nije. Ne vidim ni jedan razlog da neko swdi ispred TVa celu noć i da gleda ovu glupost.
L

Ljudi

Da budemo realni malo. Ovakvi igrači kao Bogdan kad dođu u Evropu (recimo okupljanje reprezentacija) daju 10ak poena po meču. Nekad više nekad manje, ali poenta priče je da se ovde igra odbrana a tamo je samo statistika bitna.
G

Gg3+

Kao Grobar moram da se složim (nerado) sa tobom. NBA je postao užas živi. Najjače je što se mi posle pitamo a što Bogdan ne strpa 30 poena u repki. Pa eto zašto.
g

gostivarski

ko zna koja utakmica, sto u klubu, sto u reprezentaciji, gde bogdan izdominira prvo poluvreme, pa nestane u drugom...sta se tu desi mi je jako velika misterija
T

Tor

Nekada sam jedva čekao pogledam NBA meč, u doba Dzordana, Melouna, Stoktona, itd, alii poslednjih 7-8 godina, sam odgledao 2 meča. Cirkus liga za kladjenje. Užas.
H

Heirloom

Ubedljivo ste najdosadniji vi sa "nekad se znalo" komentarima.
C

Cirkus

309 poena bez produzetaka. Kakva je ovo sprdnja od utakmice.
y

ynwads

157:152, ima li tu malo odbrane ili?
b

bogi_1_13

Ma kakve odbrane, pa kako onda igrac ko bb da da 26pts, msm kad cujes to pomislis nesto odigrao a on dao 26 od 160, fazon ekonom bio dvocifren...
T

The Black Crowe

Video igrica, uskoro ćemo svi moći da igramo sa živim igračima sedeći u svojim gaming foteljama. Online kladjenje, kamerice na dresovima igrača, odabereš svog omiljenog, kreće ludilo. Kladiš se u real time, da li postiže koš, da li asistira, udara blokadu…..Koga briga za odbranu, bitna je lova!!!
M

Mop

@Bogi_1 idi u NBA kao ekonom i daj 5 poena pa pričaj. Navijaj za Zvezdu ali ne pljuj više čoveka. Glupo dodje.
g

gorannk

Bogdan je imao 22 na poluvremenu
D

D.G.82

Ma kakva odbrana, bila je šutirska utakmica. U Indijani Haliburton šutirao za tri poena 9/15 a Hild 6/6 + ostali = 22/45 ukupno. Atlanta 15/31 za tri poena. Preko 100 poena samo šutem za tri. NBA ludnica.