Borac slavio u Železniku, dobra partija Lopeza

Vreme čitanja: 2min | čet. 27.05.21. | 18:12

Čačani bolji od FMP-a sa 77:67

Prvi meč između FMP-a i Borca u košarkaškoj Superligi Srbije dobio je gostujući sastav. Bio je to treći duel ove sezone između pomenutih timova, posle mečeva odigranih u ABA ligi. Pošto je označen kraj susreta, lovorikama se okitio tim iz Čačka koji je slavio rezultatom 67:77 (20:27; 18:20; 12:15; 17:15). Tako su Čačani poveli sa 1:0 u seriji.

Najefikasniji kod Borca bili su Lautaro Lopez sa 16, Kočović sa 12 koliko je ubacio i Nerandžić. Kod FMP-a je Čović ubacio 12, a Lazarević i Pecarski po 11.

Sastav koji sa klupe predvodi Marko Marinović je odigrao solidan meč u Železniku. A već u subotu će imati meč loptu na svom terenu. Ukoliko bude slavio u hramu košarke kraj Morave, Borac će se plasirati u polufinale Superlige. Naravno, Čačane može prilično da raduje i podatak da su prve minute u seniorskom rangu, u zvaničnoj utakmici, upisali Ćurčići, kao i Janković..

U odsudni deo igre Borac je ušao sa kapitalom od 12 poena. A da se isti poveća postarao se Argentinac Lopez, koji je pogodio van linije 6,75. Već u sledećem napadu pogodio je sa linije slobodnih bacanja, pa je Borac došao do +17 (50:67).

U poslednja tri minuta Borac je ušao sa solidnom prednošću, dok se FMP iz petnih žila trudio da istopi zaostatak i meč uvede u egal. A da u tome domaćin ne uspe postarao se stariji Ćurčić, koji je pogodio za tri poena. Iako FMP nije odustajao, vremena je bilo sve manje, što je pogodovalo gostima, koji su meč okončali sa 10 poena viška…

Neće proći previše vremena, a Borac i FMP će ponovo izaći na parket i odigraju utakmicu. Doduše, naredni duel biće odigran u subotu u dvorani kraj Morave, a početak susreta zakazan je za 16 časova.