Sa meča Detroit – Bruklin (©AFP)

Bruklin pao kod fenjeraša, Majamijeva dupla lekcija Niksima (VIDEO)

Vreme čitanja: 2min | sre. 10.02.21. | 04:52

Pelikani razbili Hjuston

Našao je i Detroit žrtvu protiv koje da prekine svoju lošu seriju. Klipovi su iskoristili što je Bruklin došao bez najboljeg igrača Kevina Durenta i slavili 122:111.

Time je Detroit upisao trijumf posle četiri uzastopna poraza, ali da je krenulo na bolje videlo se i u prethodnom meču, u kojem je tek posle dva produžetka izgubio od šampiona Lejkersa u Los Anđelesu.

Bruklin je u ovoj utakmici bio jači za oporavljenog Kajrija Irvinga, ali ni njegovih 27 poena nije pomoglo timu da izbegne poraz od poslednjeg na tabeli konferencije. Džejms Harden je dodao 24 poena.

Detroit je vodio od početka do kraja meča, u drugoj četvrtini je imao 20 poena prednosti (49:29), ali je Bruklin uspeo u trećoj da se približi na samo dva poena zaostatka. Iako je Džeremi Grant izjednačio rekord karijere sa 32 poena, pobedu Pistonsima je overio novajlija Sadik Bej, koji je svih svojih 15 poena ubacio u poslednjoj četvrtini.

Majami i Njujork su imali dupli program. Pre tri večeri su igrali u Velikoj jabuci i Hitsi su pobedili (109:103), a večeras u “revanšu” na Floridi Majami je ponovo bio bolji - 98:96.

Bio je to meč sa preokretima, u kojem je Njujork vodio u većem delu druge i treće četvrtine, ali su u poslednjoj Džimi Batler i Bem Adebajo uzeli stvari u svoje ruke, režirali preokret i doneli treći uzastopni trijumf Majamiju, prvi put u ovoj sezoni.

Ar Džej Beret je imao priliku u poslednjem napadu da donese izjednačenje Niksima i produžetak, ali njegovo polaganje je završilo na obruču.

Batler sa 26 poena je bio najefikasniji kod Majamija, a Pejton sa 18 u timu Njujorka.

Najmanje neizvesnosti je bilo u Nju Orleansu gde su Pelikani razbili Hjuston – 130:101.

Gosti su se nekako i držali do poslednje četvrtine, ali taj kvartal je Nju Orleans dobio sa 18 poena razlike (38:20). Junak pobede bio je Džoš Hart sa 20 poena i 17 skokova.

Golden Stejt je najviše zahvaljujući prednosti stečenoj u trećoj četvrtini (36:20) dobio meč protiv San Antonija - 114:91.

Po navici, Stef Kari je bio najbolji igrač meča sa 32 poena.