AFP

Bruklin razbio Orlando za overu plej-ofa, Fila i bez Embida prejaka za Bogdanove Hokse

Vreme čitanja: 3min | sub. 08.04.23. | 04:08

Majami razočarao porazom od Vašingtona

Ako u obzir uzmemo igrački kadar sa kojim je započeo sezonu, od Bruklina su se očekivala mnogo ubedljivija izdanja, samim tim i rezultati. Umesto toga, ekipa Netsa morala je do samog kraja da strepi za mesto u plej-ofu. Ako ništa drugo, kolo pre kraja ligaškog dela prvenstva ga je i obezbedila pobedivši ubedljivo Orlando pred svojim navijačima - 101:84.

Sigurnoj šestoj poziciji Bruklina kumovao je i razočaravajući, iznenađujući poraz Majamija u Vašingtonu - 114:108. Da su dobili rezultatski nezainteresovane VIzardse, u Hitu bi do poslednjeg kola mogli makar da se nadaju nečemu. Ovako će poslednji meč sezone sa Orlandom igrati bez posebnog motiva, jer će definitivno u doigravanju igrati sa Atlantom, dok će Čikago u goste Torontu.

Što se meča u Barklajs centru tiče, Bruklin je već do poluvremena stekao maksimalna 24 poena prednosti koju nisu imali poteškoća da odbrane. Gosti su u nastavku smanjili zaostatak, ali nisu uspeli da priđu na jednocifrenu razliku. U redovima pobedničke ekipe izdvojio se Makal Bridžes sa 22 poena, Džonson je ubacio 18, a Klekston je ostvario dabl-dabl zabeleživši 14 poena i 15 skokova. Na drugoj strani Entoni je bio najefinasniji sa 14 poena, a Goga Bitadze imao je dabl-dabl učinak (12 poena, 15 skokova).

Atlanta je svoju sudbinu već znala, šanse za mesto u prvih šest nije imala, ali je i pored toga odigrala motivisano protiv Filadelfije. Opet, iako je Džoelu Embidu dala mali predah, a bila je i bez Tobajasa Herisa i Tajrisa Maksija, ekipa Seventisiksersa uspela je da savlada Hokse posle produžetka - 136:131 (119:119).

Bogdan Bogdanović je utakmicu otvorio obećavajuće, u uvodnim minutima druge četvrtine imao je šest poena, ali je potom stao, pa je meč završio sa svega devet poena, dva skoka i jednom asistencijom.

Posle izjednačenje prve deonice, Atlanta se u drugoj izdvojila, u uvodnim minutima drugog poluvremena otišla i na plus 15 i delovalo je da Fila nema snage da se vrati u život. Posebno što su Hoksi tokom praktično čitave četvrte četvrtine imali prednost. Istina, ona se postepeno topila kako se meč približavao kraju, da bi sa četiri poena u poslednjih pedesetak sekundi Džejden Springer doneo produžetke. U dodatnih pet minuta Fila je posle dužeg vremena povela, trojkom Džordžsa Nijanga stekla sedam poena prednosti (132:125) i povratka za Hokse više nije bilo.

Tre Jang je predvodio domaćina sa 27 poena i 20 asistencija. Na drugoj strani Mekdanijels je uz 24 poena trijumfu doprineo sa 11 skokova (isti broj poena imao i Nijang), dok su Milton (15 poena, 16 asistencija) i Herel (11 poena, 10 skokova) takođe ostvarili dabl-dabl učinak u redovima gostiju.