Detalj sa meča Cibona - Krka (©ABA liga/Cibona/Mihal Jacic)

Cibonin silovit povratak na pobednički put: +38 protiv Krke

Vreme čitanja: 2min | pon. 08.11.21. | 20:03

Zagrepčani prekinuli seriju poraza

Nije uspela Cibona da upiše i treću "stotku" ove sezone (obe u hrvatskom prvenstvu), ali je ostvarila jednu od najubedljivijih pobeda u istoriji ABA lige. Čak 38 poena razlike!

Posle tri uzastopna poraza, Zagrepčani su se silovito vratili na pobednički put, a ceh je platila Krka - 90:52 (28:14, 24.14, 18:13, 20:11).

Već u prvoj četvrtini nagovešteno je ime pobednika, a do poluvremena bilo i jasno da će se Cibona vratiti u plus (4-3 posle sedam kola). Što se tiče gostiju, oni su pali u minus (3-4).

Odlično su večeras šutirali domaći košarkaši: 45,9 odsto za dva (17/37), a čak 61,9 za tri poena (13/21). Po broju poena prednjačio je Roko Prkačin sa 14, Nejtan Rojvers i Toni Nakić ubacili su po 11, a dvocifrenu su bili i Antonio Vranković i Lovro Gnjidić sa po 10. Odlično su se igrači Cibone i razigravali međusobno, ostvarivši duplo više asistencija od rivala (24:12). Rojvers se istakao i blokadama, pošto je četiri puta zaustavio šuteve protivnika.

Na drugoj strani, jedini s dvocifrenim brojem poena u timu Krke bio je Templ Gibs (15, uz tri skoka i tri asistencije). Upravo je on i sprečio da bude okruglo 40 poena razlike, pogotkom četiri stotinke pre kraja. Svakako je ovo jedna od najubedljivijih pobeda Cibone u regionalnom takmičenju.

Zagrepčani u narednom kolu gostuju u Čačku, a Krka u Splitu.