Klej Tompson (©Reuters)

Dalekometna paljba Kleja Tompsona: 12 trojki, 0 slobodnih bacanja (VIDEO)

Vreme čitanja: 2min | uto. 07.02.23. | 08:55

Iskusni bek Voriorsa zatrpao koš Oklahome u pobedi rezultatom 141:114

Malo tetiva, malo koleno muče Kleja Tompsona ove sezone, ali ovaj od srede, 8. februara, 33-godišnjak izuzetno raspoložen ušao je u duel sa Oklahomom. I do kraja meča zatrpao koš gostiju šutevima za tri poena. predvodivši Golden Stejt do ubedljivih 141:114.

Već prva četvrtina najavila je da će ovo biti meč sa mnogo poena. Završena je vođstvom Oklahome 37:31, ali su se Ratnici konsolidovali i do odlaska na veliki odmor prešli u prednost (60:53). Tamo gde je stao u prvom poluvremenu (27 poena), Tompson je nastavio po povratku na parket.

Iskusni bek otvorio je treću četvrtinu sa dve trojke za 67 sekundi, a do kraja meča ih je sakupio ukupno 12 iz 16 pokušaja. Zbirno je imao 42 poena, tri skoka i jednu asistenciju, što mu je donelo epitet najefikasnijeg igrača utakmice. Zanimljivo, do izuzetno efikasnog učinka stigao je bez ijednog odlaska na liniju za slobodnih bacanja.

Šut za tri poena bio je generalno najjače oružje Golden Stejtovog tima protiv gostiju iz Oklahome. Precizni su bili 26 puta iz 50 pokušaja, a sa pomenutih 12 pogodaka, Tompson je stao uz rame povređenom saigraču Stefu Kariju, koji je jedini uz njega dva ili više puta u karijeri ubacio 12 ili više trojki u jednom meču. Kariju je, inače, čak 22 puta pošlo za rukom da ubaci dvocifren broj trojki, a Tompsonu osam, s tim da je potonji rekorder sa 14 trojki protiv Čikako Bulsa 29. oktobra 2018.

Pored Kleja Tompsona zapažen učinak u drugoj vezanoj pobedi Voriorsa, ukupno 28, uz 26 poraza, imao je Džordan Pul, koji je ubacio 21 poen i sakupio 12 asistencija. Na drugoj strani, u 28. porazu Oklahome, trećem u poslednja četiri meča, prednjačio je Šaj Gildžes-Aleksander sa 20 poena, jednim više od Arona Viginsa, a dva od Trea Mana.

Istovremeno sa ovom utakmicom Milvoki je u gostima savladao Portland 127:108 i nastavio trku sa Bostonom za prvo mesto Istočne konferencije uoči plej-ofa.Posle 54 utakmice Seltiksi imaju pobedu više (38).

Janis Adetokunbo je sakupio 24 poena, 13 skokova i osam asistencija, Bruk Lopez 27 poena i devet skokova, Džaru Holidej 20 poena i osam asistencija, dok su se u poraženom timu istakli Damijal Lilard sa 28 i Enferni Simons sa 21 poena.